ayakkabıları nasıl dezenfekte ederim (içini değil de dışını)

spor ayakkabıların tabanlarını dezenfekte etmek istiyorum.
ayakkabı yıkayan bir lostra / kuru temizleme vs bilen var mıdır?
vurgulamak istiyorum ki ilgilendiğim şey ayakkabının iç astar temizliği değil, dış temizliği ve tamamen dezenfekte olması.

bir şey bulamassam tabanı geçmeyecek kadar suya çamaşır suyu dökerek kendim yapacağım.

selamlar,

aseton

  • greenplease  (13.11.15 16:23:15)
Nemli bir beze çamaşır suyu döküp altını iyice sil. Yarım saat bekletip, duru suyla ıslattığın bezle sil. Ben öyle yapıyorum.

Yalnızca altını silsen temizlenir diye düşündüm. Her tarafını silersen soldurabilir.
  • old possum  (13.11.15 16:29:26 ~ 16:30:43)
çamaşır suyu deforme ediyor tabanı bir süre sonra kuruyor ve çatlama olur onun yerine.eczaneden jel alkol al tabanlara sür mis olur.

  • jamswety  (13.11.15 16:37:06)
makinede yıkasanız? çamaşır suyu zarar verebilir. amaç dezenfekte etmekse bence kabasını deterjanlı suyla aldıktan sonra izopropil alkolle silinebilir. ama bunu da küçük bir noktada deneyin, sulandırarak kullanın derim.

  • orient blue  (13.11.15 16:38:51)
Ben camasir makinesine atarim. Bazi kunduralari bile makinede yikiyorum. Hicbir sey olmuyor. Yeni gibi cikiyor.

  • Traveller  (13.11.15 16:56:26)
çamaşır suyu kesinlikle.

  • nano mercy  (14.11.15 00:56:16)