[]

yazılımcı meslektaşlar, bu arkadaş ile ne yapabiliriz?

selam dostlar,

elimizde 2 senelik programcılık okumuş, sonra musul ve bakü'de bunu 4 senelik bilgisayar mühendisliğine çevirmiş biri var.

benim çok akıllı anne ve babam memlekette elemanın ailesine direkt benim telefon numaramı vermişler, onlar da beni aradılar. şimdi baştan savmak kolay, ama elemana yardım etmek veya en azından yol göstermek istiyorum. fakat teknik bilgisinden hiç emin değilim, cv istesem cv hazırlayabileceğinden bile şüpheliyim. istanbul'da özel sektörde bir şeyler yapması imkansız geliyor, zaten başvurmuş ve dönmemişler.

ne yapmak lazım? iş bulmasak da olur, en azından "şunu şunu yap" diyelim, ne diyelim?

 
Mobil, Javascript, Veri Madenciliği hangisini istiyorsa onu seçsin.


  • nyist_  (12.11.15 20:16:40 ~ 20:17:01) 
cv yazmayi ogrensin.


  • oshamahue  (12.11.15 20:52:55) 
bu yazılım işlerinde sertifika önemli diyorlar, acil paraya ihtiyacı yoksa önce yol yordam da öğrenebileceği bir kursa gitsin; sertifika görünce şans verecek biri çıkar elbet.


  • baba jo  (12.11.15 20:55:39) 
üniversite mezunu ve özgeçmiş yazamıyorsa yardım etme. herkese yardım etmek zorunda değilsin.
eğer cv yazamıyorsa en azından bilgisayarının dnsi değiştirip porno izliyip otuzbir çeksin diyorum.

  • fasulyek  (12.11.15 21:18:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.