en ilginç sembol ve sloganı olan markalar

aklınıza gelen, sembolü (logosu), sloganı, hatta ritüelleri de olabilir o şirket(marka)'nın kültürü hakkında bilgi verebilecek hangi marka veya şirketler var?

aklınıza geleni yazın gitsin lütfen, ödevim için.

gol yemem sörf yerim (surf diye yazıldığını sanmıyorum)

  • cekilmis gayfe  (12.11.15 16:32:22)
Şunu seviyorum.
s568.photobucket.com

Birde şöyle yabancı bir kaynak var.
mmm.dk

(bkz: benim babam toyota gibi adam) var, ayrıca toyota logosunda harfleri varmış.

www.webmasto.com

Ayrıca gerilla reklam/pazarlama diye bir şey var. Araştır farklı şeyler bulursun.
  • arockm  (12.11.15 16:34:19 ~ 16:37:31)
American Apparel geliyor aklıma reklamları ve bu reklamlardaki ilginç sloganlarıyla

(git: www.google.com.tr

(git: store.americanapparel.net)
  • Thredith  (12.11.15 16:35:50)
arkadaşlar teşekkürler, yalnız bunları yüksek lisans dersinde paylaşacağım, ilginç derken şirketin tarzını, profilini yansıtan örnekler olabilir.

örneğin: muhafazakar kesimin açtığı bir özel okul olan hürriyet okullarının sloganı: aklın ışığı, kalbin nuru. bu slogan bu okulun ne tarz bir okul olduğunu hissettiriyor bize.
  • discopolice  (12.11.15 16:43:43)
alfa romeo

  • eranicus  (12.11.15 16:46:08)
Sony Vaio laptopların logosu çok hoşuma gitmişti(artık satıldı Sony'e ait değil)
imjustcreative.com
burada anlatıyor.
  • rodriguez2  (12.11.15 16:48:20)
apple'in "If it's not an iPhone, it's not an iPhone" temali reklamlarini begenmistim mesela ben.

snickers - acken sen, sen degilsin (you're not you when you're hungry) cok cok guzel

Alman firmalarin otomobil konusunda sloganlarini seviyorum

opel - wir leben Autos

volkswagen - das Auto

ayrica mastercard'in paha bicilemez temali reklamlari mukemmeldi bence.
  • mushtopus  (12.11.15 17:09:34)
spartan golf logosu benim için efsanedir. maxcdn.thedesigninspiration.com

  • omer haybo  (12.11.15 18:24:13)
Yeni açılan bir kebapçı: Gel ciğerimi ye! :)

  • hayde bre  (12.11.15 19:47:32)