[]

sabun neden gözümüzü yakıyor ki

gözüme sabun kaçtı, canım nasıl yandı anlatamam. neden böyle oluyor. içinde acı bir şey mi var ki? biber gibi yaktı.
 
Sodyum hidroksit.


  • angelus  (11.11.15 22:17:30) 
baz var içinde, bazlar yakıcı kimyasallardır.


  • devilred  (11.11.15 22:17:37) 
Eger yakmasaydi insanlar gozlerini sabunla temizlemeye calisirdi ama o zaman da gozlerine zarar verirlerdi. Sabun da buna gore evrilmis iste. Doga ne harika.


  • floydian  (11.11.15 22:17:57) 
neden kimyasal var ki içinde? daha mı iyi temizleniyoruz o zaman anlamadım


  • goodbyecruelworld  (11.11.15 22:18:49) 
lise kimya bilgim doğruysa farklı ph değerleri olduğundan yakıyor.


  • wampex  (11.11.15 22:50:08) 
Saf su bile kimyasaldır, her şey kimyasaldır. Yakıcı kimyasallar var, asit baz gibi, yakıcı olmayan kimyasal var, su ve hava gibi. Sabunda baz var işte. Öyle köpürüyor temizliyor.


  • harzem  (11.11.15 23:03:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.