Vizesiz ülkeler hakkında

Önümüzdeki aylarda makedonyaya oradan da sırbistana gitmeyi planlıyorum. Pasaportumu yeni alacağım girerken otel rezervasyonu hariç benden başka bir belge isterler mi?
Dikkat etmem gereken başka bir husus var mı?

yeni passaport olduğu için yani daha önce giriş-dönüş damgaları olmadığından sorular sorarlar sana..tipini duruşunu beğenmezlerse almayabilirler.
sen otel rez. dönüş biletini ve bir miktar nakit parayı hazır bulundur.
turist olarak geldiğini birkaç gün takılıp geri döneceğini söyleceksin.
yapacak çok fazla bir şey çok.
  • gibicibicis  (11.11.15 12:57:30)
gecen senelerde sirbistan'a gitmeden once pasaportumu yenilemistim bombostu.
giriste durdurdu sirp polisi nerede kalacagimizi sordu ki o da ilk 3 gun icin rezerve idi, kagidi gosterdigimi hatirlamiyorum.
donus biletlerim hazirdi ama onu da gosterdim mi hatirlamiyorum.
sozel olarak ne kadar paran var dedi, xx nakit ve kredi kartim var diyince tamam dedi. kontrol icin kanit sormadi.
10dk oturduk orada birileri geldi gitti vs sonra gectik devam ettik.
cok kasmaya gerek yok merak etme.
  • jedilance  (11.11.15 15:25:51)