Her ay bir yarım altın almak

Her ay bi yarım ya da çeyrek altın alarak birikim yapmayı düşünüyorum, sizce mantıklı mı bu? ya da daha iyi bi yolu var mı bu işin

gayet mantıklı.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (11.11.15 11:43:14)
ben 2 gram altınla başladım. ilk günden 2şer lira düşmüşler ama amacım yükselsin de kar yapim değil, tabi çok da düşmesin de.. birikim sağlarım bozdurmam birikir diye

  • euphrat  (11.11.15 11:47:17)
Birikim amaçlı aldığım ilk küçük altın 37 liraydı, şimdi 168 lira. Aynı altın, bence altın yatırımı çok mantıklı.

  • elikası  (11.11.15 11:50:29)
gram altın alın. alırken de bozdururken de kar en az zarar edersiniz.

akıllı bir tasarruf.
  • eeb  (11.11.15 11:56:14)
bu konuda tavsiyem şöyle;

aylık bütçe yap ve makul bir rakkamı tasarruf olarak kararlaştır.
fiili olarak değil de yatırım hesabında para biriktirilmesi taraftarıyım.evde 5-10 tane yarım altın bir şekilde risk oluşturur.Bin türlü insan var.maaş hesabın fln varsa bir yatırım hesabı aç.
yatırımını ay başında maaş alınca yada eline para geçince yap
  • izmirlimuh  (11.11.15 11:56:22)
çeyrek, yarım mantıklı ama evde para olması tehlikeli hırsızlar cirit atıyor, denk gelir üzülürsün. bankada altın hesabı aç her ay bütçene göre 3-5 gram al.

  • kuzey li  (11.11.15 12:03:47)
kuzey li +1

otururken bir anda hesaptan altın hesabı açıp aldım oradan 2 gram şeklinde
  • euphrat  (11.11.15 12:05:02)
mantıklı +1
online al +1
enpara altın hesabını tavsiye ederim.
  • manuel mandalina  (11.11.15 12:26:21)
ilk altin aldigimda su kadardi, simdi bu kadar diyenlere aldanma... o zaman altin yerine baska bir sey alsa emin ol en 1.5 kati daha fazla kazanirdi

birikim yapmakta zorlaniyorsan altin alabilirsin ama hepsi ile alma :) bir ay altin al, bir ay enpara filan koy :) 1 sene sonra bak hangisi ne getirmis
  • kamyonsans  (11.11.15 13:00:33)
ben de böyle yapıyorum, her ay 2gr falan altın alıyorum. her ay alabilince güzel fakat online olduğu için anında bozdurabiliyorsun, kendini frenlemen durduk yere bozdurmaman lazım.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (11.11.15 13:03:51)
gram altın alın, bozdururken çok kayıp yaşamazsınız.

iyi yaparsınız. uzun vadede altın hep kazandırır.
  • livaneli kadir  (11.11.15 13:09:40)