metrobüsler çok kötü kokmaya başlamadı mı?

son 1-2 haftadır dikkatimi çekiyor, boş araçta bile çok ağır bir koku var. hıncahınç dolu olup da havalandırma çalışmadığı zamanlarda bu kadar ağır kokmuyor mesela.

ve ilginç bir şekilde hepsinde aynı koku. kullandıkları temizlik malzemesinden mı diyeceğim ama kimyasal bir kokuya da benzemiyor. aynı koku arapların evinde de var mesela, geceleri araplar mı yatıyor içinde nedir anlamadım. ben ki 3 kilo bokun yanında bile saatlerce seyahat edip rahatsız olmayacak bir insanım ama bu koku bambaşka, geçen ilk defa oturduğum yerden kalkıp başka yere geçtim.

fikri olan var mı? nedir?

balata kokusu. balata yanınca yapıyor. aynen bok gibi kokuyor.

  • zam sampiyonu domates  (11.11.15 08:05:59)
hepsinin aynı anda balatası yanmış olamaz ki?

  • tolga asp  (11.11.15 08:15:09)
klima gazının kokusu olabilir.
aslında anlatmak istediğim, klimanın hava filtresinde biriken bakterilerin kokusu demek istedim. Gaz kokusu araca sinmez.

  • safepassage  (11.11.15 08:52:40 ~ 08:53:07)
eksisozluk.com

temizlik malzemesi, plastik aksam, ya da zemindeki kaplamayi yapistirmak icin kullanilan zamk diyorlar. ben de zamk diyorum.
  • thewizardofearthsea  (11.11.15 09:07:27)
metrobüs kullanmadığım çok açığa çıkmış :D koyun gibi bi kokuysa başka bişeydir tabi.

  • safepassage  (11.11.15 12:26:29)