[]

İnternetten Makedonya'ya para aktarımı (swift) sorusu, acil (İş Bankası)

Merhaba duyuru ahalisi,

İş bankası internet şubesinden euro hesabı açtım. Makedonya'da bir yere para göndermem gerektiği için...

Elimde gerekli bilgiler vardı adres, isim, IBAN vb...

Daha az kesinti yaptıkları için internet şubesini tercih ettim fakat bir baktım ki adamlarda IBAN kullanarak gönderme seçeneği işaretlenmiyor, yani kapalı. Sonra bankayı aradım konuştum, orası da internetten Makedonya'ya yalnızca hesap no'su ile aktarım yapılabileceğini söyledi. İstersem banka şubelerinden IBAN ile halledebilirlermiş ama paşalar.

Yahu zaten deli gibi kesinti yapıyorlar, canımı mı vericem diye düşünerek teşekkür edip kapattım ben de telefonu.

Şimdi soru şu: Bazı internet sitelerinde okuduğum kadarıyla aradığım hesap no. IBAN numarasının içinde yer alıyor halihazırda. IBAN'dan hesap no'yu nasıl bulabilirim?

Vikipedi'de ilk 5 rakam hariç alınırsa hesap no.yu verir diyor, başka sitelerde son iki hane de hariç diyor. Yardımcı olabilecek varsa çok iyi olur.

örnek bir Makedonya IBAN'ı yazıyorum:

IBAN MK07 2501 2000 0058 984 şimdi bu hesabın hesap no.su nedir?

 
  • adroand  (10.11.15 21:37:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.