ısıtıcı/klima vesaire kararsızlığı

evim gayet korunaklı, izmir'de iklimde müsait, elektrikli ısıtıcı ile gayet iyi şekilde ısınıyorum. ama ben daha konforlu ve rahat olması açısından salona klima taktırıp, eski klimayı yatak odama taşımak istiyordum. lakin klima fiyatları çok yüksek geldi. daha derli toplu bir ısıtıcı bakayım dedim, uzay mekiği gibi olmuş, milyon tane özellik eklemişler kafam iyice bulandı. ev sahibine doğalgaz konusunu açsam yaptırtır ve kiradan düşeriz ama kiminle konuşsam sakın doğalgaz masrafına girme kiralık evde diyor.

ezcümle, uygun fiyat/performans klima tavsiyesi, elektrikli ısıtıcı tavsiyesi olur, doğalgaz o kadarda gelmez bak izmirdeyiz şu kadar geliyor olur, olur yani işe yarar fikirler.

teşekkürler.

İki sene öncesine kadar İzmir'de havalar iyi gidiyordu. Sonra soğuklar arttı ve alt-üst daireler boş olduğu için donmayalım diye VESTEL NATURE PLUS 15 A KLIMA www.vestel.com.tr aldım. Gayet memnunum. Elektrik tüketimi iyi.

  • teknikekip  (10.11.15 15:22:52)
ev kaç metrekare, cephesi hangi yöne bakıyor?

  • orient blue  (10.11.15 16:31:16)
ara daire, her iki yan ve alt üst dairelerde doğalgaz var. bakonlarımda açık balkon değil, doğu batı. çok rahat ısınıyor. salon 25m2, ev 120 m2.

  • Phoebe  (10.11.15 16:41:58)
eğer doğalgaz masrafı ve tadilatıyla uğraşmak istemiyorsanız bence nobo'ya bir bakın. bildiğiniz elektrikli radyatör aslında bu ama çok şık, kalorifer peteği şeklinde aletler. birbirlerinden bağımsız olarak çalışıyorlar ve her biri ayrı ayrı prize bağlanıyor. kalorifer konforu yaşatır fakat elektrik faturası yüklü gelebilir. eğer ev bahsettiğiniz gibi korunaklı, ısı kaçırmıyorsa alınabilir bunlardan bence.

  • orient blue  (11.11.15 09:14:18)