Hangi gitar?

ve neden?
seçenekler:
Fender CD-60 www.mydukkan.com
LAG Tramontane T-66Dwww.mydukkan.com
Cort AD810 www.mydukkan.com

bu gitarları elle incelemedim ama hangisini almak istediğin biraz kendine bağlı. fiyatlarından anladığım kadarıyla hepsi benzer kalitedeler. akustik gitarda önemli olan ses doygunluğu ve klavye rahatlığıdır. bu yüzden deneyip almanın daha iyi olacağını düşünüyorum.
Ama daha önce kullandığım bir gitar olduğu için ben olsam Fender alırdım sanırım.

  • principia  (10.11.15 13:38:57)
lag diyorum. endonezya üretimi gitarlar belli bir süre sonra mortlamaya başlıyor. çin üretimler bir iki tık daha iyi. ayrıca lag, klasik ve akustikte son dönemin en iyi markalarından biri. ben de klasik gitarda lag kullanıyorum, oldukça yüklü bir para vermiştim.

amerikan ya da hiç olmazsa meksika fender bulursan, tabii ki onları al da, buradaki endonezya üretimi. o yüzden lag diyorum.
  • mermize  (10.11.15 13:39:00)
eline alıp çalmadan asla alma hocam. en olmadı bi müzik dükkanına git, dene, sipariş vereceksen gene de öyle ver.

ama benim tercihim sesten ötürü lag'den yana olurdu.
fakat fender de gayet güzel.

bilemiyorum, durum tamamen senin eline oturmasına, kulağına uymasına bağlı.
  • early morning rain  (10.11.15 13:39:31)
bulunduğum yerde deneme imkanım yok. internetten alıcam mecburen. o yüzden deneyimi olanlara sorayım dedim.

  • november rain  (10.11.15 13:48:24)