Ekranın alt kısmını kullanamıyorum

iyi akşamlar,

sony xperia z3 compact telefonda bu sabah aniden ekranın altındaki üç tuşu kullanamaz oldum. düşmedi, çarpmadı, su gelmedi bi şey olmadı birden gitti tuşlar. ana sayfaya geçiş, geri gitme, açık olan zımbırtılar arasında geçiş yapmaya yarayan ekranın altında sırayla duran üç kısma basmıyor. ne yapmalı? telefonu baştan başlattım çare olmadı.

ekranın orası komple bozuldu tamirciye götüreyim diye düşündüm ama, tuş kilidini açarken ekranın en altından yukarı doğru sürüklemek gerekiyor ve o zaman bi sıkıntı olmuyor. yani ekranda değil sanırım problem, bu üç tuşa basamıyorum ama şuan.

daha evvel garantiye telefon göndermedim, sony servisi de çok kötü diye biliyorum bir iki ay onu beklemek istemiyorum. android güncellemesi falan gelse düzelir mi acaba beklesem mi?

statik elektrikten dolayı bozuluyor bazen ekranların bir bölümü ama tuş kilidi ekranında çalışıyor diyosun, o zaman o kısmın önüne geçen bi uygulama kurduysan ne biliyim mesela cafcaflı menü uygulamaları felan alttan çekince dönerek fırlayarak açılanlar onları kaldırmayı dene

  • masa penisi  (09.11.15 19:01:49 ~ 19:01:59)
factory reset deneyebilir misin?

  • chaotic good  (09.11.15 23:17:05)