yılbaşında yurtdışına nereye?

yılbaşında eşimle yurtdışında bir yere gitmek istiyoruz. hollanda, iskandinavlar ve almanya harici neresini tavsiye edersiniz? tavsiye ettiğiniz yerde yılbaşı geçirdiniz mi? teşekkürler.

avustralya.
plajda kutlarsınız mis gibi

  • sta  (09.11.15 18:42:18)
nasıl bir yılbaşı kutlama anlayışınız var ki? çılgın kalabalıklar mı romantik yalnızlık mı ne bilelim :p

  • burya  (09.11.15 18:49:05)
kutup isiklarini gormeye svalbard'a gidin:)

  • bir varmis bir yokmus  (09.11.15 19:12:42)
Orta Avrupa öneririm biraz soğuk olsa da

  • limoncello  (09.11.15 19:14:14)
doğru valla ya tarz yazmamışım kusura bakmayın. lapland kuzey ışıkları baktık mesela. biraz tuzlu gerçi 2200 eu kişibaşı. avustralya pek tercih etmeyiz sanırım, antalya'da plajdan bıktık :) kar, soğuk, şarap, romantizm tercih sebebi.

  • o kadar da degil aga  (09.11.15 19:14:44)
i2.wp.com

Avusturya'da bir kasaba mesela. Ben yeni yıla burada girmek isterim

Avusturya - Hallstatt

öncesinde Viyana gezisi yapılıp buraya geçilebilir
  • burya  (09.11.15 19:27:08 ~ 19:27:49)
svalbard'da cadir kampta kaldim, ortak mutfak dus olan yer var ve cok ucuz. oslo'dan ucak cok pahali da degildi. ama ocak'ta o cadir kampta ne kadar soguga dayanilir bilmiyorum, agustos'ta epey kufrettim soguk sevmeme ragmen.

  • bir varmis bir yokmus  (09.11.15 19:47:06)
@burya:araştıracağım teşekkürler. buraya tur var mıdır?
@bir varmış bir yokmuş: ilginç bir öneri. ama biz biraz daha klasik taddayız :) genelde daha önce ziyaret etmediğimiz yerleri rehber eşliğinde gezelim isteğindeyiz. (eşim ingilizce bilmiyor bir de, o sıkıntımız var)

riga,talin turu bulamadım. pronto, ets, vs. klasik tur firmalarına baktım.
  • o kadar da degil aga  (09.11.15 19:50:08)
tur olduğunu sanmıyorum. viyana turuna katılıp buraya geçebilirsiniz belki. bu kış kısmetse ben buraya uğramayı düşünüyorum. :)

  • burya  (09.11.15 19:57:51)
yılbaşında lapland sadece burası var :www.tatilsepeti.com

ama helsinki->Rovaniemi arası 14 saat tren yolculuğu var (gidiş-dönüş) bir de buzdan igloda kalma yok :) neresi var başka?
  • o kadar da degil aga  (09.11.15 21:16:09)
sta herkese yilbasi icin Avustralya oneriyor da allahaskina yilbasi tatili dedigin 3-4 gunluk tatil. Ekstra izin almadigin surece tatil suren bu. Nasil olacak Avustralya tatili??

  • stavro  (09.11.15 21:36:19)
laponya ya karar verdik ama şimdi de alınabilir bir fiyat bulamıyorum.
yeni bir başlık açayım.

  • o kadar da degil aga  (09.11.15 21:53:36)
@stavro ekstra izin alırsın sen de ?

  • sta  (09.11.15 22:55:54)