japonyaya gidilir mi ? Kaç gün gidilir ?

Uçak bileti pahalı olduğu için bi gitmişken en az 15 gün kalayım.Modundayım.Nerelere gidlir ? Gerçekten gidilir mi ? Türkiye ile kontağı nasıl sağlarım ? Japonyada ucuzz internet var mı ?

sen gitme.
gidilmez.

  • chaotic good  (09.11.15 13:49:26)
gidilir.
15 gün ideal.
tüm japonya'yı gör
telefon?
japonya'da internet 15 günlüğüne bedava..
  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (09.11.15 14:39:06)
İnternet nerde bedava pardon? Nerdeyse iki üç ayda bir gidiyorum yerel hatlar yabancılara satılmıyor. Turist ve yabancılar için değişik bir hatlari var aylık 70 usd internet ve twlefon

  • steward  (09.11.15 14:41:58)
yerel hat almanıza gerek yok. travel japan bankosuna uğramanız ya da anlaşmalı mağazalara gitmeniz yeterli. size wifi hotspot'larda kullanmanız için premium code verecekler. şehir merkezlerinin her yerinde çekiyor. ben tüm seyahatim boyunca kullandım. turistler için 15 günlüğüne geçerli bu. vatandaşlarına vermiyorlar.

  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (09.11.15 14:49:13)
thy'nin promosyon biletleri oluyor. onları kovala.

  • solskjaer  (09.11.15 14:54:24)
Gidilir.
Gitmeden once internetten data card satin alabilirsin, ben oyle yapmistim. Sonra havalimaninda postaneden teslim aldim, taktim acildi.

Japonyada 3 haftada
Tokyo-hirosima-miyajima-kyoto-nara-osaka-tokyo-yokohama yaptim. Tokyoda biraz daha az kalabilirmisim diyorum sadece. Bunlari japan bus pass ile yaptim. Benim icin japan rail pass e gore daha avantajli oluyordu.

Eger cok koy koy gezilmeyip sehir sehir geZilecekse bus pass daha iyi. Hem otobusler ciddi rahat hem de gece otobusleri var, oyle 2 gece otobuste gecirdim. Normalde otobusten nefret ederim, oyle diyim.
3 gunluk bus pass almistim, bi gununu(gecesini) tokyo-hirosima sonra hirosima - kyoto, kyoto-osaka arasi shinkansen (cok yakin oldugu icin pahali degil) ve osaka-tokyo gece otobusu. Toplamda 50-60€ idi.

Yil 2013. Aylardan subat.
  • kuehles blondes  (09.11.15 21:15:17)