Hangi Macbook?

günlük kullanım için ve ekstradan ios programlama ya da web programlama işi de yapabilirim. Macbook air alsam sıkıntı yaşar mıyım? pro'lar çok pahalı, o kadar para vermek istemiyorum. taşıması rahat ve daha hafif olması da air'e itiyor beni ama performans konusunda sıkıntı yaşar mıyım? 11 inch air 3600 lira. bu alınır mı sizce?

yaşamazsın. yalnız ekran büyüklüğü olarak 11 ne kadar rahat olur bilemedim.

  • cokponcik  (09.11.15 09:49:52)
2013 model i7'li air'im (11") var, cok memnunum, genelde monitor-klavye ile kullaniyorum her isi yapiyorum. monitorden klavyeden cikarip sagda solda kullanirken de rahat ediyorum, ufak ama ekran cozunurlugu (1366x768) boyutuna gore nispeten yuksek pencereleri sigdirmak cok zor olmuyor.

  • disq  (09.11.15 09:52:00)
macbook air 13" 128gb

o senin dediğin en son çıkan air. en incesi. usb falan takılmıyor. önceki 13" airlerden al bak keyfine 2900-3100 civarı
  • ucurulmamak umidiyle  (09.11.15 10:24:28 ~ 10:25:25)
macbook'ların farklı modelleri olduğu gibi bir modelin farklı konfigurasyonları da var.
bahsettiğiniz işler için şu anda nasıl bir işlemci, ram, ssd, çözünürlük ihtiyacınız oluyorsa ona göre seçim yapın. sırf fiyatına göre seçim yapmak zorunda kalırsanız başka bir marka bakın.

Örneğin standard air ile gelen 4gb RAM şimdi yeterli olsa bile bir süre sonra sizi yoracaktır. Alırken 8gb seçme şansınız var.

Bu arada son mesajdaki "en son çıkan air, usb falan takılmıyor" denilen air değil macbook.
  • zakk  (09.11.15 10:47:13 ~ 10:47:52)
sıkıntı yaşar mısınız sorusu size kalmış, sizin kullanım tarzınıza bağlı bir şey bu ama ben 11" macbook air tavsiye etmiyorum. bir yerden sonra çok ufak geliyor, zamanında 11" kullanırken son dönemde 13" edindim ve çok memnunum, size de tavsiye ederim. bu arada ben genel olarak performans gerektiren fazla bir şey ile uğraşmadığımdan da performans sıkıntısı yaşamıyorum.

  • dusunemedi  (09.11.15 11:09:27)
Pro Retina hiç ağır değil yalnız, taşıması çok rahat.

  • i was made for you  (09.11.15 11:11:00)
13" kullaniyorum onceden az biraz idare ediyordum programlama yaparken ama simdi isyerinde harici monitor kullandigimdan beri iyice kucuk gelmeye basladi.
sonuc olarak 11" iyice kucuk

  • jedilance  (09.11.15 11:22:22)
mac mini

  • patr  (09.11.15 14:58:28)