Böyle insanlar nasıl olunuyor ?Sosyal hayatta başarı ?

Mesela bazı arkadaşlarımın telefonu hiç susmuyor.Haftasonu suraya gel bunu yapalım sunu yapalım.Adamları devamlı birileri bişi yapmaya çağırıyor.Adamlar muhakkak bir plana dahil oluyor.Ben hiç böyle bir arkadas çevrem yok ..
Bazı arkadaşlarım da hiç yalnız göremedim.Adam devamlı kolay kolay sevgili bulup değiştirebiliyor.Kızlarla kontağı çok iyi ,çok kolay samimi olabilliyor .

Bu kadar sosyal hayatta aktif başarılı olanların sırrı nedir ?

kızlar mevzusunu dışarı çıkartırsak(onun bileşenleri çok farklı hatta ülkemiz için çok daha farklı);
işin sırrı eğlenceli olabilmek sanırım, yani etrafındaki insanlar senin gelmen ile daha iyi vakit geçirebiliyorlar ise arayan olabiliyorlar. Burada ise olamadığın gibi davrandığın ortamlarda bulunmak yerine olduğun davrandığın gibi ortamlarda bulunmaya çalışmak aslında daha önemli, yani kısaca çok popüler bir grupta silik bir insan olmaktansa, loser'ların içinde aranan olmak daha güzel bir dünya.

  • gezegen olan pluton  (08.11.15 19:30:43 ~ 19:32:05)
Ben de az çok öyleyimdir. Elimden geldiğince farklı ortamlara girmeye çalışıyorum. Mesela sporu çok sevdiğim için denk geldikçe spor organizasyonlarında gönüllü oluyorum farklı branşları öğrenmek için ders alıyorum seminerlere katılıyorum yani birçok yeni ortama giriyorum. Bunları yapmak içinde başkalarına ihtiyacın yok onların gelmesini bekleme çekinme tek git çokta paraya ihtiyacın yok kendini her şekilde geliştirebilirsin. Gittiğin yerlerde 1 kişi ile bile tanışsan onun arkadaşlarıyla ortamda tanışarak bu sayıyı ikiye üçe katlayabilirsin. Yani bence bu işin sırrı farklı ortamlara girmek, yeni insanlarla tanışmak için ortam hazırlamakta ve insanlarla iletişim kurarken onlara gülümsemeyi ve çekingen olmamayı öğrenmekte.

  • powerpufgirl  (08.11.15 19:35:48)