Bu Malzemelerle Ne yapılır ?

Merhaba,

Açım.

Çok yetenekli değilim ama şöyle hem bugün yiyeyim hem de ertesi günlerde yiyebileyim diye yemek yapacağım. Evimdeki malzemeler ;

Patates
Soğan
Havuc
Sarımsak
500gr Küp doğranmış tavuk
Sarımsak
2 adet domates
Sıvı domates salçası
Konserve bezelye ve Konserve nohut
Salatalık
margarin ve zeytinyağı
Baharatlar

Bu malzemelerle neler yapabilirim. Hem çok zorlamayacak hem de güzel şeyler?

ve Nasıl :)

patates sogan havuc sarimsak biraz domates salc. tavuk karistir bunlari z. yagi ile biraz da baharat at firina ver gg wp.

  • chaotic good  (08.11.15 18:13:51)
Patates
Soğan
Havuc
Sarımsak
500gr Küp doğranmış tavuk
Sarımsak
hepsini harlı ateşte zeytinyağıyla birlikte komba yapıp pişir,biraz soya sosu bulabilirsen süper bişi çıkar ortaya.
  • jamswety  (08.11.15 18:23:28)
soğan, tavuk kavrulduktan sonra bir patates ve havuç ekle, karışım kavrulduktan sonra az su ile 10-15 dakika pişir. en son içine bezelyeyi at 10-15 dakika daha pişsin. afiyet olsun

  • naturelist  (08.11.15 18:26:25)
Patates+soğan+domates+bezelye+tavuk+salça+zeytinyağı+bol baharat, dilediğiniz gibi doğrayıp karıştırıp fırına atıverin; şahane olur, birkaç öğün de rahat çıkar. Fırın yoksa aynı kombinle tavada da olur.

  • o my god they killed kenny  (08.11.15 18:27:31)
Bunlari firinda veya ocakta sebzeli tavuk yapmak icin kullanabilirsin, tavugu ayri kizartip sebzeleri garnitur olarak da yapabilirsin ya da hepsini birlikte tencere yemegi de yapabilirsin,falan filan

  • balpolen  (08.11.15 18:40:49)
muhtemelen yemeğini yapmışsındır ama ben de bir tarif vereyim.

malzelemeler arasında limonun yok ama limon bulabileceğini varsayıyorum.

tavukları limon + zeytinyağı + kimyon + (varsa yoğurt) karışımıda birkaç saat beklet.

sonra tavada tavukları zeytinyağı ile kızart.

daha sonra domatesleri rendele.

donates rendesi + salça + zeyinyağı + margarin + sarımsak ile sos hazırla. (sarımsakları şu şekilde kullanıyorsun; başından ve ucundan ufak kesiyorsun. Sonra bıçağın yan tarafıyla sarımsakları biraz ez. kabukları kendiğinden soyulacaktır. sarımsakları yağın içerisinde biraz gezidir ve yanmadan yağın içerisinden çıkart)

patatesleri yağda kızart.

en sonunda tavukların ve patatesleri üzerine hazırladığın sosu dök.

afiyet olsun.
  • sastim allahimdan sastim  (08.11.15 22:00:53)