ethernet kablosundan telefon kablosu bağlamak

Dışardan gelen telefon kablosuna ethernet kablosunun iki teli bağlanarak uzatma yapılabilir mi?

telefon kablosu dediğin rj11, bir yeşil bir kırmızılı basit kabloysa hekim bonesinden bile uzatma yaparsın ama niye? ucuz zaten

  • patr  (07.11.15 16:10:33)
yaparsın da ucunu nasıl takacaksın?

  • sutlu nescafe  (07.11.15 16:27:21)
Evet rj11. ethernet ile direkt binanın içinden üst kattaki modeme uzatmışlar. Ordan da yine etherneti kesip rj11 ile ek yapmışlar. Modeme öyle takmışlar rj11'i. Yani iki rj11 arasında bi ethernet kablosu var.

  • foma  (07.11.15 16:50:38)
allah allah, ilk kez duyuyorum böyle bir şey. bizim evde iki tane rj11 plug var mesela modemi nereye takmak istersem pluga rj11 bağlıyorum oradan da modeme. doğru anladıysam yapılacak iş belli. kutudan eve kablo çekilmesi lazım yama yaparsın bir yere kadar idare eder bence. kablolama binanın yani duvarın içinden değil de köşelerden tutturulmuşsa sen de yapabilirsin derim

  • patr  (07.11.15 17:01:33)