Dealextreme Sipariş Hakkında

Merhaba. Bu siteden ilk kez alışveriş yaptım ve ödeme kredi kartımdan tahsil edildi.
05.11.2015 19:07:56 Order Received Order has been created, awaiting payment.

Şöyle bir yazı var sipariş kısmında. Ödeme bekliniyor tarzı bir şey yazıyor ama karttan çekilmiş görünüyor. Ne olduğunu bilen var mı?

ödeme onayı falan gibi bişey o. birazdan düzelir.

  • dodi el ford  (06.11.15 10:10:45)
dealextreme kaliteli çalışan bir firma, kazıklanmazsın merak etme düzelir o.

  • hypervaskulerdondurucu  (06.11.15 10:21:25)
yurtiçinde de kartla alışveriş yaptığınızda o tutar önce provizyona düşer. provizyon bir nevi ön onay gibi bir şey. kısa bir süre sonra (genellikle aynı gün) işlem onaylanır. chargeback ihtimaline karşı işlemin tamamen onaylanmasını bekleyip ondan sonra siparişi işleme alıyorlardır.

dx güvenilirdir, sıkıntı olmaz merak etmeyin :)
  • orient blue  (06.11.15 10:24:01)
merak etme sorun yok hatta süreç bu şekilde işleyecek aşağıdan yukarı doğru okuyabilirsin,

Confirm Receipt Delivery confirmed. Write review get DXPoints.
Full Shipment Your order has been fully shipped.
Order Processing Order is being prepared for Shipment.
Order Processing Order is being processed.
Payment Confirmed Payment verified.
Payment Received Your payment has been received , it's awaiting verification.
Order Received Order has been created, awaiting payment.
  • oku oku yazar ol  (06.11.15 15:58:58)