GTA 5'i full ayarda çalıştıracak pc önerisi

Öncelikle hayırlı forumlar arkadaşlar. yaklaşık 3 yıldır pc'de oyun oynamıyorum ve bu huyumu değiştirmeye karar verdim. bilgisayar özürlüsü olarak bu işlerden pek anlamıyorum ve sizden tavsiye alayım istiyorum. benchmark olarak gta 5'i kasmadan oynatacak sıfır bir masaüstü pc alasım var. p.s: toplama pc daha ucuz diyebilirsiniz ama hem bu işlerden çakmıyorum hem de işim yoğun olduğu için fırsat bulup toplayamam. size göstereceğim linklerde ki hangi pc'yi alsam son çıkan oyunlar (pes 2015, mortal kombat, gta-5, nba2k16) gibi oyunları ultrada yardıra yardıra oynayabilirim?

urun.n11.com

linklerdekilerden daha iyi tavsiyesi varsa seve seve dinlerim. internet kafeden mi pc alsam diyorum ama kazıklanmaktan korkuyorum.

@pardonmyfrench +1
valla kusura bakma ama cidden anlamıyormuşsun bilgisayardan. bunların hiçbiriyle gta 5'i, nba 2k 16'yı full ayarda oynayamazsın. bir oyun bilgisayarı isteyeceksen ciddi miktarda para ayırman lazım.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (06.11.15 01:33:11)
bütçe ne kadar ?
pc toplamanıza daha iyi yardımcı oluruz buradan,böyle hazır kasa alınmıyor artık bu devirde.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (06.11.15 01:35:53)
işin yoğunsa vatan bilgisayara git, ben gta 5 oynayacam bana sistem topla de, adam 5 dakikada toplar.

  • cekilmis gayfe  (06.11.15 01:39:43)
Valla hocam para çok mühim değil. 1500 hatta 2000 e kadar yolu olabilir.

Vatana gidip pc toplatmak mantıklı olabilir. 2.alternatif olarak da bir internet cafeye gidip oradan mi alsam diyorum.
  • marjinal kereste  (06.11.15 01:44:10)
toplama pc daha ucuz ve performanslı olur fakat, gta 5'i 1920x1080 full ayarlarda oynayacak dediğin masaüstü artan dolar kurunu da düşünürsek 5000+ tl, laptop 7000+ tl çok büyük ihtimalle.

1500-2000'e olmaz o iş, laptopta da masaüstünde de doğru düzgün ekran kartı + işlemci o kadar tutar hatta geçer zaten :D
  • rodriguez2  (06.11.15 01:57:49)
2000 TL lik bilgisayarla biraz zor oynarsın. çok hayvani oyun gta 5, ekran kartı zaten minimum 900-1000 tl nerdeyse. o bile yetmeyebilir sanırım. monitor 140hz olsa zaten 2k dan mı ne başlıyor.

  • liriamer  (06.11.15 01:58:41)
adama tik vermemissin ama sen cok yanlis gelmissin abi kusura bakma :D
1500-2000 e ultrayi birak lowda zor oynarsin o oyunlari...
butceyi yukari cekmen lazim daha.
internet cafeden pc almak da ne desem bilemedim simdi.
  • chaotic good  (06.11.15 02:09:45)
bütçe 1500-2000 ve amaç fullde gta 5 oynamaksa ps4 en mantıklısı

  • kollaps  (06.11.15 03:00:51)
hahaha ulan linkleri açınca çok güldüm. 2000 liraya ekran mekran dahil alacağın pc ile medium-high arasında performans alırsın gta'da. ki bu oyunun optimizasyonu iyi, yeni çıkacak oyunlarda problem çıkarır.

  • mattiadestro  (06.11.15 03:12:48)
2000 liralık bilgisayar full hd çözünürlükte süper akıcı oynatmaz bence de.

technopat'ın web sitesini inceleyin. ben orada anlatılan "ekonomik oyun bilgisayarını" aynen topladım. sadece monitörüm 1440*900 çözünürlüklü. bu bir avantaj tabii. maksimum ayarlarda değil ama birçok ayar maksimumda, ölümcül olanlar bir alt kademede cillop gibi oynatıyor.
  • orient blue  (06.11.15 10:41:03)