[]

İstanbul da bekarlar nasıl ev buluyor?

Emlakçıya komisyon vermeyi kabullendik yine olmuyor. Ne yapmak lazım?
 
annemle gidip birlikte oturacağımızı söylemiştik sıkıntı olmadı. ne arayan oldu ne soran, ev sahibi de alt katta oturuyordu üstelik.


 • cokponcik  (05.11.15 13:22:07 ~ 13:22:30) 
hangi muhitte baktığına bağlı ?
kadıköyde beşiktaşta sorun olmaz ama ümraniye de sorun olur mesela.

 • joe dalton  (05.11.15 13:28:57) 
Semte bağlı değişir o.

Kullanıcı adına +1 bu arada.
 • zawisza  (05.11.15 14:03:58) 
Olay taşınana kadar . Denildiği gibi annen ile git birlikte kalacağını söyle . Zaten nadir göreceksin komşunu yada hiç görmeyeceksin . Efendi birisi olduktan sonra üstüne düşmezler anlasalarda


 • gotunden entry uyduran adam  (05.11.15 16:47:50) 
ben en son kiz arkadasi ile evlendik yalani soyleyen ve yuzuk takan cifti gormustum. binada o kadar paranoyak vardi ki herkes ne zaman evleneceklerini soruyordu.

kadikoy'un bazi yerlerinde sorun oluyor.
 • evimin paspasi  (05.11.15 16:50:41) 
Yalan söylemek istemedim ama mecburen öyle yapacağız. Teşekkürler.


 • Karmaşıklık  (05.11.15 16:53:23) 
artık eskisi kadar çok değil öyle şeyler ama tabii ki yine de inkar etmemek lazım. özellikle bekara ve erkeğe daire vermeyenler hala var. öncelikle şunu unutmamak lazım;

1) yalan söyleseniz de bi şekilde gerçek öğrenilir ve bu durum dönüp dolaşıp sizi az ya da çok etkileyebilir. ben yalan söylememenizi ve ona göre bi semtte, ona göre bir daire bakmanızı öneririm.

2) muhtaç kişiyi oynamayın. her ne kadar öyle gibi görünseniz de. aslında değilsiniz çünkü. milyon tane boş daire var. "ev sahibi kiracıyı seçme lüksüne sahip değil, kiracı ev (ve sahibini) seçme lüksüne sahip". bekar istemiyosa dönersin arkanı, gider başka ev bakarsın. onun kokuşmuş evine ve fikrine mecbur değilsin.
 • reso aga  (05.11.15 17:01:22) 
yakın zamanda ev tuttum. 2 arkadaş. nerdeyse hiç bekara vermiyoruz gibi bir sorun yaşamadık. ama 2 sene once abimle tutarken bahçelievler tarafında sıkıntı olmuştu. semtten semte gore değişiyor biraz. bir de ogrenci misiniz çalışan mı?


 • hononu  (05.11.15 17:08:14) 
Öğrenci ve çalışan


 • Karmaşıklık  (05.11.15 17:11:43) 
şu yüzden sordum. Öğrenci olunca eve zarar verebileceklerini düşünüyorlar. Çalıştığınızı, öğrenci olmadığınızı vurgularsanız daha iyi olur.


 • hononu  (05.11.15 17:21:10) 
Teşekkür ederim.


 • Karmaşıklık  (05.11.15 17:41:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.