[]

Arsa uzerine mustakil ev

selam,

fiyatlari hic bilmedigim icin soruyorum.

a) uzerine bahceli bi ev yapacak arsa ariyorum diyelim. boyle bir arazinin fiyatlari istanbul avrupa yakasinda (semtine gore degisir de gene de) ne kadar eder?

b) uzerine soyle 3 katli guzel bi ev caksam. bu evin yapim maliyeti ne olur?

c) arazi alip ustune ev yapmak, direk hazirda yapilmis ev almaktan cok daha ucuza gelir mi? yoksa hic ugrasmaya degmez mi?

tesekkurler

 
c) hiç uğraşmaya değmez. daima müstakil evleri yapılı olarak almak daha ucuza gelir.

edit: uğraşacağınız asıl kısım, imar izinleri, inşaat ruhsatı bok püsür. zor olan inşaatı yapmak / yaptırmak değil, zor olan devlet.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (05.11.15 12:14:36 ~ 06.11.15 14:20:28) 
evin kalitesine bağlı.
metrekareye göre 2500 tl den aşağı iner.
3 katlı 240 mt^2 ev desen mesela. 1. kaliteden olsa 1300 tl eder mt^2 ye o da 320k eder.

www.emlakwebtv.com

bu fiyatları referans alabilirsin.
  • joe dalton  (05.11.15 12:18:17) 
ev yaptırmak ucuz da esas pahalı olan arsa


  • sta  (05.11.15 13:14:29) 
b için : en iyi malzemeler ile m2'si 1000 liraya mal olur.


  • piotr  (05.11.15 14:51:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.