Amerikalılar icat eder japonlar geliştirir (mi)

böyle bir yargı var sanırım yurdum insanında. arkadaş çevresinde duyduğum olmuştu bu tarz şeyleri. mesela amerikalılar tv yi buluyor japonlar inceltiyor vs gibi.

Zamaninda caponlar amarikan urunlerini cakip durduklari ancak su anda daha iyi seyler yaptiklari icin olabilir. Haklilik payi olabilirdi eskiden ancak caponlar pek tabii icat da ediyor.

  • floydian  (05.11.15 00:20:54)
doğru. II.Dünya Savaş sonrası gelişen bir durum.

  • air  (05.11.15 00:54:52)
elektronik alanında pek geçerli değil. sony'nin dünya kadar patenti var.

  • icim urperiyor  (05.11.15 00:56:14)
eskiden dediğiniz gibiydi. japonlar bir zamanlar çin'i şu an nasıl algılıyorsak öylelerdi. ancak akıllı davranarak amerika'nın parlak yöneticilerini ve geliştiricilerini japonya'ya iyi paralar karşılığında transfer ettiler. bu insanlardan çok güzel faydalandılar. bu desteğin yanında disiplin ve çalışma kültürleri ile de bir adım öteye ilerlediler. kendi ayakları üzerinde durmaya ve büyük devler çıkarmaya başladılar. bir çok tech sektöründe söz sahibi oldular. araçlar da buna dahil.

  • givemesomesubstance  (05.11.15 10:08:31)