[]

arzunun o belirsiz nesnesi

Ya bunu izledim ve delirdim doktor bu ne. Ben mi anlamiyorum bi tek ya sözlüğe baktım herkes anlamış. Hayır tamam freudlu nietszcheli göndermeler tamam da her şey havada gibi geldi bana absürd geldi. Terör meror kısımları özellikle. Hayır tamam absürdse olmuş ama cidden her şey havada uçuyo gibi ya :/ ben galiba anlamadım:// anlayan bilale anlatır gibi anlatabilir mi ltvn. iyi ıkşmlr.
 
arzunun o belirsiz nesnesi'nde terör olayı var mıydı yahu? hatırlayamadım. the discreet charm of bourgeoisie olması o ?

bunuel filmlerinde dinlerle ve burjuva toplumuyla da dalga geçer. freud falan okumanın yanında burjuva, devlet, din gibi kavramlar üzerine de bilgi sahibi olmak lazım azıcık.
  • lesmiserables  (05.11.15 00:00:35) 
Yav hamdolsun bilgimiz var da bunun neresi sanat anlamadım. Yani vermeyen kadınla ısrarcı adam yürürken laaaps diye ortalığı havaya uçurunca noluyo. Cet obscure objet du plaisir filmin adı


  • selamun aleykum kitty  (05.11.15 00:06:48) 
izleyeli yıllar oldu. o sahneyi hatırlamıyorum. :/
ben discreet charm'dan bahsediyorsun sandım.

  • lesmiserables  (05.11.15 01:23:32 ~ 01:23:56) 
bir iki ay onc izlemistim dedigin sahne filmin sonunda.
filmle ilgili guzel bir aciklama linkte.
reedhaight.blogspot.com.tr
  • partizan  (05.11.15 01:24:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.