Modemin wifi yayınını açıp kapatması

Modem bugün kuruldu ancak iki dakikada bir telefon yada pcde wifi kopuyor tekrar bağlanıyor
Ne yapmak lazım ?

modeme bi res at. modem arayüzünden 1 6 11. kanallardan birine ayarla. 6 iyidir. açıkçası zaten 6dadır ya hayırlısı. modem firmware eski olabilir. şimdiki firmware i kaydet. modem şirketinin sitesinden yenisini indir. sadece wi-fi mi kopuyor? bu sırada internet var mı bu da önemli.

  • glamdr1ng  (03.11.15 23:51:49)
İnternet var ama wifi sıkıntılı. Geçmişte başka bir modemde benzer sorun yaşamıştım. DHCP ayarlarını düzelt demişlerdi. Bu yolla bir çözüm var mi ?.

  • Euxinos007  (03.11.15 23:53:24)
valla bilmiyorum hiç dhcp olayını. farklı modemin farklı dhcp ayarı olur bence.

vgy.me bende böyle mesela. sende de benzerdir dene bakalım bi.

edit : sadece 1 alet ile bağlanmayı deneyince de mi kopuyor sürekli.
  • glamdr1ng  (03.11.15 23:58:03 ~ 23:58:57)
Aynen. Bir cihaz da bağlı olsa devam ediyor.

  • Euxinos007  (04.11.15 00:15:25)
Oradaki kira süresiyle ilgili olabilir. Onu uzatayim öyle deneyeyim bakalım

  • Euxinos007  (04.11.15 00:16:31)
İnterneti yeni baglattiysaniz kopmalar normaldir. İnternet hattı eski modem yeniyse modemi değiştirin

  • seni sevenleri bir kere uzdun  (04.11.15 00:57:35)
önce resetle
sonra fw güncelle
kanal ayarlarında hangisi varsa kalsın ama b/g/n falan var orada sadece b/g olsun
dhcp ip aralığını 2den 100, kira süresini 24 saat yap
sonrasında tek cihazla internete bağlan. ama bu tek cihaza kendim ip ver. 192.168.1.51 gibi
diğer cihazlara da aynı şekilde devam et
eğer sorun devam ediyorsa tek cihazı ethernetle bağlayıp bağlantıyı test et. kopma olmuyorsa modemin wifi çipinde bir arıza olabilir.
  • patr  (04.11.15 17:15:05)