yatağımı atayım mı...

kedim sağolsun ben 2 gün evde yokken yatağımı kum kutusu olarak kullanmış. 7-8 defa (nasıl 2 günde becerdiyse) kakasını yapmış artı defalarca işemiş. yatağa prildir, çamaşır suyudur vs. döktüm. şimdi yüzünü çıkardım yıkayacağım ama içindeki süngere kadar geçmiş yani...

yatağı atıp yenisini mi almak lazım?

çiş kokusu geçse bu sefer çamaşır suyu kokusundan öleceğim galiba...

Bence at.hijyenik olmaz

  • sakar in san  (03.11.15 22:29:02)
Uğraştığına değmez, at gitsin. Kedi boku öyle kolay çıkan bişey değil, senelerce kokar o yatak.

  • gkn  (03.11.15 22:30:00)
En kralı bile para değil, at gitsin.

  • nezaretten taharet  (03.11.15 22:37:42)
manyak mısın lan. at tabii. çiş çamaşır suyu ile temizlenmez bu arada. kedi idrarında ne kadar amonyak vardır bilemiyorum ama riskli ve hoş bir olay değil. sirke ile temizlenmesi gerekiyormuş. ayrıca bok yani sıçmış bildiğin 1000 kere yıkansa ne :D trainspottingdeki gibi ölürsün valla kedi bokundan

  • glamdr1ng  (03.11.15 22:41:17)
şu an kediyi atayım mı diye sorman gerekirdi aslında :) ama ufak da olsa bi ceza şart, sevdiği bir şeyi birkaç saatliğine elinden almalısın.

yatağı da at gitsin, uğraşmana değmez.
  • ayna bugusu  (04.11.15 03:21:35)
benim iki kedi, bazayı tırmalayıp yatağa işeye işeye bok çuvalına benzetmişlerdi. yatağı şeffaf muşambayla tamamen sarmama rağmen.

yatağı at, kediyi gönder.
  • [silinmiş]  (04.11.15 07:48:40)
Süngerin içine işlemişse çiş kokusundan kurtulmak zor. İyice temizledikten sonra güneşte bekletmek işe yarayabilir.
Asıl sorun eğer koku kalırsa kedinin daha sonra tekrar oraya işeyeceği gerçeğidir.
Bu arada belli ki hayvan stres olmuş o yüzden tepki göstermiş, kediyi atmayın.
  • creepy  (04.11.15 12:14:46)