[]

araba sürerken verilen uyarı ve teşlekkür işaretleri/hareketleri

fazla umurumuzda olmalı mı bunlar. bazen stres yaptırabiliyorlar veya bazen yol verdiğim sürücü dörtlüleri falan yakıyor öne geçince teşekkür etmek istiyor heralde diyorum ama bende öyle atraksiyonlar yok sanıyorum ülkemize özgü bunlar ama bana gereksiz ve cahilce geliyor özellikle yol vermem için yapılan uyarı sinyalleri.
 
yani umrunda olsa nolur olmasa nolur ben onu anlamadım? stres yapıyorsan olmasın umrunda. sonucta trafik kuralı değil bu.

avrupada olsan arabanın birine yol verdi diye dörtlüyle teşekkür etmezsin ama bu ülkede ender görülür olaylar olduğu için ben karşıdan karşıya geçerken bile bi kafa sallıyorum.
  • cokponcik  (03.11.15 19:07:30 ~ 19:08:09) 
onların çoğu insanların kendilerini korumak için yaptıkları şeyler. bazen bi kavşakta kronik sorun oluyor. yol veren kim belli olmuyor. oranın gediklisi sürücüler üstünlük kurmak için ışık/korna yapıyor. bazen de geceleri mesela sollamaya çıkıyorsun ama öndeki adam senin farkında değil muhtemelen, yakıyorsun uzunları. varlığını belli ediyorsun. insan yavaşça şiddetlenen uyarıları gözardı etmeye meyilli. birkaç sefer ışık yakıp söndürmek her zaman daha kesin bir işaret.


  • kargn  (03.11.15 19:09:53) 
@cokponcik maalesef Japonyada inanılmaz yapıyorlar bunu. Adam dörtlülerle özür diliyor resmen.

Ama sözün özü, sen teşekkür etmedin diye kimse kafaya takmaz bunu. Sadece geçerken, "Amuğaaa goyiiim, insan bi deşekür ederr" der sonra da geçer gider. Teşekkür edeceğim diye trafiği tehlikeye atma, stres de yapma.
  • gkn  (03.11.15 19:12:33) 
avrupada yol verdiğin biri sana dörtlülerle teşekkür etmez mi diyorsunuz? o tam tersi olmasın? :) adı üstünde, teşekkür. avrupada yapılıyor genelde, türkiyede toplamda 5-6 kere denk geldim yol verdiğim kişinin bana dörtlüler ile teşekkür etmesine. ben de teşekkür ederim ama insanların çoğu bunu anlamıyor bile.


  • metalika  (03.11.15 19:13:28) 
uzun zaman önce fb'da bir video görmüştüm japon sürücülerle ilgili, yor verdiklerinde diğer sürücü teşekkür anlamında sadece 1-2 saniyelik olarak dörtlülerini yakıp yoluna devam ediyordu. biz de el kol hareketleri veya kornayla yapıyoruz genelde.


  • MtKrt  (03.11.15 19:14:53) 
bugün yine yol verdiğim bir araç dörtlüleri yaktı benden de rica ederim tepkisi bekler mi daha doğrusu rica ederim tepkisi var mı trafikte.


  • her gece aç  (26.11.15 17:46:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.