Excel Yardım

elimde .xlsm uzantılı bir excel var. açtığımda içerisinde bir şey yazamıyorum yazmama izin vermiyor. anladığım kadarıyla şifre ile korumalı.

exceli ilk açtığımda çıkan bölümle şöyle:

www.hizliresimyukle.com

dosya kısmına tıkladığımda karsıma gelen ekran şöyle:

www.hizliresimyukle.com

çalışma kitabını koru bölümünde yer alan korumasız alana tıkladıgımda tablo korumasını kaldır seceneği cıkıyor, burası biraz sacma değilmi, hem korumasız yazıyor hemde tıkladığımda korumayı kaldırmak için parola istiyor.

bu excelin içeriğinde değişiklik yapabilmem yani üzerinde bir şeyley yazabilmem için ne yapabilirim? dosyanın geldiği kişiden parolayı mı istemem gerekiyor illaki?

teşekkürler.

tablodaki formüller falan varsa ve bunlar işinize yaramıyorsa tabloyu kopyalayıp başka bir excel'e yapıştırabilirsiniz.

diğer türlü evet parolayı istemelisiniz.
  • uuth  (03.11.15 11:43:08)
hocam hic birsey yapmama izin vermiyor, kopyalama da yapamıyorum :S

  • Bysb  (03.11.15 11:46:06)
farklı kaydet diyerek xls uzantılı kaydedebiliyor musunuz?

olmadı şifreye ihtiyacınız var.
  • halilibo  (03.11.15 11:49:32)
farklı kaydetme yaptıgım zaman excelin içinde makro olduğu için aşağıdaki uyarıyı alıyorum:

www.hizliresimyukle.com

birde farklı kaydetme seceneklerim de şunlar, hangisini secmem gerekir?

www.hizliresimyukle.com
  • Bysb  (03.11.15 12:07:16)
xlsm uzantısı içinde makro içeren excel dosyası demek.

siz onu xls olarak kaydederseniz makrolar çalışmayacaktır. Ancak excel içinde işlem yapabileceksiniz. Tabi kaydedebilirseniz.

Bu arada kaydetmeye çalıştığınız uzantı doğru.
  • halilibo  (03.11.15 12:46:03 ~ 12:46:22)
aşağıdaki link benim bir iki sefer işime yaradı
www.mehmetakbulut.net

  • €xpolerer  (03.11.15 13:16:57)
İlginiz için teşekkür ederim hepinize, exceli gönderen kişi başka formatta gönderdi hallettik.

  • Bysb  (03.11.15 19:29:49)