Gündelik hayatta kilo vermek için küçük ipuçları

Merhabalar

Haftaiçi hergün 1 saat öğle arasında şirketin spor salonunda 30 dakika kardiyo, 15 dakika da karın vs. çalışıyorum.

Duyduğum kadarıyla sade kahve içmek yararlıymış. Peki spordan önce mi yoksa sonra mı?

Bir de gündelik hayatta sporun dışında yapabileceğim neler bana kilo verdirir?

(bkz: high intensity interval training) diyorum. bana aşırı faydası oldu.

  • jangbogo  (02.11.15 21:12:16)
yediğin şeylerin glisemik indekslerine dikkat et, glisemik indeksi yüksek olan gıdaları asla tüketme. yatmadan önce 3-4 saat kadar bir şey yeme. mümkünse ara öğün yapma. bol su iç.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (02.11.15 21:34:13 ~ 21:34:28)
dans etmek. ama arada sırada değil, her gün biraz. asansör yerine merdiven kullanmak.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (02.11.15 21:38:20)
İçinde şeker, glikoz şurubu olan tüm içecekleri hayatından çıkarırsan da çok iyi etmiş olursun. Kola, ambalajlı meyve suyu, ice tea, meyveli soda, gazoz gibi.

  • yirmisantim  (02.11.15 21:55:33)
şu maddeleri uygulasan kafi: i.hizliresim.com

karatay mutfağı kitabından fotoğrafını çekmiştim.
  • halitkin  (02.11.15 22:14:35)
Kahveyi antrenmandan yarım saat önce içiyorsun. Sade ve şekersiz kahve. Onun dışında, sporun kilo vermeye çok büyük bir etkisi yok. Kilo vermek büyük oranda beslenme ve hormonların kontrolünde olan bir olay. Dikkat etmen gereken ana nokta bu. 30 dakikalık kardiyonun sendeki kaybı 200 kalorilik bir enerjidir, bu enerjinin yüzde kaçı yağdan yüzde kaçı şekerden onu da bilemiyoruz. Gün içerisinde mümkün olduğunca kan şekerini yükseltmezsen, öğün sayısını iki, maksimum üçle sınırlandırırsan leptin gibi glukagon gibi yağ yakımını gerçekleştiren hormonların, ki bunlar açlık halinde salgılanan hormonlardır, salınımı gerçekleştirir gün içerisinde sürekli yağ yakan bir metabolizman olur.

  • angelus  (02.11.15 22:44:03)
kahveden çaydan şekeri at. şekeri hatta hayatından at. kola vb içme.

ekmeği tamamen kes. hamurişi yeme.

pilav makarna vb azalt.

kilo egzersizle verilmez, kilo mutfakta verilir şeklinde bir klişeyle de bitireyim entariyi :)
  • eindaclub  (03.11.15 09:18:35)