dil öğrenme

evime erasmuslu almanlar taşındı..
ben şimdi alman öğrenmek istiyorum bol vaktim var ama kursa verecek param yok, ne yapayım hangi kitapları nereden alayım..
istanbuldayım..
bunlar gidince de yerine almanlar gelecek, yani en az 1 sene daha almanlarlayım, ve ilk fırsatta da almanya gidip bunların misafiri olacağım, 20-25 gun de orada yaşayıp, tek başıma barlara falan gidip pratik yapacağım

ismek kursları var ücretsiz,paralı kurslar kadar iyi olmasada başlangıç olarak işini görür diye düşünüyuorum..

  • toshiro  (11.10.09 03:52:26)
ismekte almanca kurs yok diye biliyorum. ingilzce arapça ve osmanlıca var.

  • sayha  (11.10.09 10:57:47)
benim size kişisel tavsiyem, daylight almanca eğitim setini edinmeniz; kursta, sınıfta hocadan öğreniyor gibi almanca'yı yavaş yavaş öğrenmeniz olacak. bu sırada ihtiyacınız olacak ilk şeyse büyük bir almanca sözlük sanırım yalnızca...

  • yattara valli  (12.10.09 01:08:09)
eğer ingilizce biliyorsan, deutsche welle'nin internet sitesinde bedava etkileşimli almanca dersleri var. bir arkadaşım buradan öğreniyordu ve memnun kaldığını söylemişti.

  • skinoskesama  (12.10.09 09:13:13 ~ 09:13:58)