bunların ramler çok düşük en az 12 gb olan bir model bulurdum

  • Take it away honey  (01.11.15 22:57:04)
Asus'u 12GB olarak düşün. O sitede RAM ekleme seçeneği var.

  • kadirgali huseyin olmayan adam  (01.11.15 22:58:37)
o zaman asus derdim pcdepoya da bi bak

  • Take it away honey  (01.11.15 23:02:49)
gpuboss.com

oyun diyosan ekran kartını taban al. monster açık ara iyi ama ikinci el. diğerleri sıfır ürün. lenovo y5070 alırdım ben olsam.
  • aşksız prens  (01.11.15 23:06:22)
asus. hatta masaüstü toplamaya karar vermeseydi aynı modeli kardeşime aldıracaktım iki gün önce.

  • yuto  (01.11.15 23:20:09)
bu asus'u ben de dusunuyordum ama ssd icin ekstra slotunun olmamasindan dolayi vazgectim. dvd okuyucuyu cikarip oraya takarim diye dusunmustum ama odd baglantisin muhtemelen sata 1 olacagini tahmin ettigim icin ssd'yi o slottan takinca tam verim almak mumkun olmayacak.(asus'un sitesinden baglanti tipini bulamadim) zaten garanti suresi icinde boyle bir islem yapmak da cok mantikli gelmiyor. ssd takamayacagin bilgisayar alma bence. Mekanik disklere gore ciddi anlamda fark ettiriyor.

  • synesthesia  (01.11.15 23:27:06 ~ 23:27:33)
@synesthesia, HDD'yi çıkarıp harici disk olarak kullanmayı ve yerine de SSD taktırmayı düşünüyorum. Bu kullanım senaryosuyla mantıklı görünüyor bence. Sence?

  • kadirgali huseyin olmayan adam  (01.11.15 23:48:15 ~ 23:48:24)
2-3 yıl önce sorsan msi derdim, şuan ne kadar ideal ne kadar cüzdanına uygun bilmiyorum ama bi bakın msi ge60 hala beni güzelce idare ediyor.

  • Kykeon  (01.11.15 23:50:15)
lenovo 5070 in soğutması yeterli değil diye aklımda kalmış ona gore al.

asus mantıklı burada. ama ekranı cidden kötü.

pcdepoya bakma, çarşı karışık.
  • mattiadestro  (02.11.15 00:04:20)
Bizim Asus bozulup duruyor. Kasasi feci kotu. Bulasma derim.

  • Traveller  (02.11.15 00:15:45)
asus o senin benim kafamda oturmuş olan taştaşlı asus değil artık diye düşünüyorum, o yüzden lenovo ya da msi bak bence eğer harcayacak çok paran yoksa.

  • Kykeon  (02.11.15 00:17:56)
12 gb ramle ne yapacakmış, pc ramini koçla mı karıştırdı acaba gütmeyi mi planlıyor

  • patr  (02.11.15 03:02:01)
Ekran ve klavye ışıklandırması handikaplarına rağmen Asus'u aldım. Lenovo'da ısı sorununu ve kasa kalitesini bayağı bir yermişler.

  • kadirgali huseyin olmayan adam  (02.11.15 13:10:51)
lenovoların kasası çöp oluyor dikkat et derim. 2 ay sonra eline alırsın makinayı. ayrıca en az 12 gb ram ne ya frjfkd oyunda ramin ne gibi bir etkisi olucak sanki. zaten istediğin zaman eklenebilen bir şey. asusu alırdım ben

  • glamdr1ng  (02.11.15 14:26:16)