italya

Selam,
Mayıs ayında dört gece, beş günlüğüne Roma'ya gidiyoruz. (gidiş-dönüş Fiumicino hava limanı)
Roma merkezine (roma termini) veya 10-20 dk. yürüme mesafesinde otel arıyoruz.
iki erkek,
ayrı yatak,
odaya dahil banyo tuvalet,
yıldızı olmasa da olur,
4 gece iki kişi top.:1100 TL bütçe, tercih sebepleri.
Booking'de zilyon tane otel olunca sormak istedim. Bildiğiniz tercih ettiğiniz otel var mı?

Roma'ya 2,5-3 gün yeter diye düşünüyorum. Geriye kalan günlerde hangi şehri tercih edelim.
Teşekkürler.

bu cevap duyuru sahibinin işine yaramadığı için silinmiştir.

  • basond  (01.11.15 17:45:55 ~ 20:18:50)
3 gün roma 2 gün floransa diyorum. romada venetia palace veya hotel madison. ikiside terminiye max 2 dk mesafede. floransa içinde hotel fiorentino. hem merkezi hem uygun. iyi tatiller şimdiden

  • theworldismine  (01.11.15 17:49:29)
@basond
otel güzel ama iki kişi dört gece 2000 TL nin üzerinde çıkıyor.

  • yakupyaman  (01.11.15 17:58:13)
bu cevap duyuru sahibinin işine yaramadığı için silinmiştir.

  • basond  (01.11.15 18:00:09 ~ 20:19:03)
@theworldismine
Floransa tavsiyesi güzel teşekkür ederim.
Senin de bulduğun hotel güzel gözüküyor ama 2000 TL'yi geçiyor.

@basond
Görünen o ki buradan bir şey çıkmazsa şansımızı deneyeceğiz.
  • yakupyaman  (01.11.15 18:10:01)
Via nazionale uzerindeki oteller hem terminiye hem de diger yerlere yurume mesafesinde -genelde-
Hotel martini diye bi otelde kalmistim ben bi gittigimde, birinde piazza navonada kalmistim ama orasi terminiye uzak. Diger gittigimdekinin adini animsayamadim. Termininin arka tarafi degil de on tarafi (via nazionale yonu) olsun.

  • kuehles blondes  (01.11.15 19:02:47)
hotel archimede. 2 gece kalmıştım lüks bir yer değil ama fiyat uygun. termininin bir sokak arkasında.

  • delidir yakalayin  (01.11.15 19:04:15)
ilginize, teşekkürler.

  • yakupyaman  (01.11.15 19:31:58)
unutmadan termini civarı tehlikelidir forumları falan okuyun b elli sokaklar civarlarından almayın

  • basond  (01.11.15 19:39:30)
Duyuruyu silme. Bana da lazım. Farklı alternatifleri alalım :)

  • intihar etsem de kendime gelsem  (01.11.15 20:17:22)
bana uyar :)

  • yakupyaman  (01.11.15 20:22:25)
Termini yakininda kalmak tavsiye edilir ama Termini'ye yakin olmanin bir anlami yok, bilginize.

  • stavro  (01.11.15 20:23:40)
@stavro
bende senin gibi düşünüyorum ama ilk defa gideceğimiz için en fazla ne kadar uzaklıkta olmalıyız? Güvenli olur mu (bir de bu çıktı)? diye soruyorum

  • yakupyaman  (01.11.15 20:29:56)
biz terminiye 200 mt. mesafede kaldık bu yaz. hiçbir sorun yaşamadık. yaşayanlar elbet vardır roma genel olarak hırsızlıkların yoğun yaşandığı şehirlerden biri. termini civarındaki siyahilerden tedirgin oluyor insanlar sanırım güvenli değil yorumları bundan kaynaklanıyor. ben de yadırgamıştım bayağı ilk gittiğimde ama bi sorunla karşılaşmadım. bu arada romanın birçok yeri yürüyerek gezilebilir bence. yürümeyi seviyorsanız nerede kaldığınızın pek önemi yok yine de gezilecek tüm yerlerin yürüseniz de, metro da kullansanız en merkezi noktası termini. bu yüzden terminiye yakın olsun bence kalacağınız yer. detaylı sorularınız vs. olursa mesaj yoluyla her zaman ulaşabilirsiniz:)

  • theworldismine  (01.11.15 20:41:31)
www.federicibb.com
Fabio Guest House. Burada 2 hafta kaldım. Adam çok yardımcı oldu akıcı ingilizce konuşamayan ve italyancası olmayan biri olarak bana. Anlaşamadığımızda resimlerle çizip anlattığını dahi hatırlıyorum :D Kaldığımız yer vatikana yakındı 5 dakika falan zaten metro hattı da hemen kapıdan çıkınca karşında böylece çok rahat bir şekilde tüm romayı dolaştık. Şiddetle tavsiye ederim o derece.

  • powerpufgirl  (01.11.15 23:12:03)