Calisanlar icin oy verme

Bugun calisanlar icin belirlenmis bir oy verme izin suresi var mi? Yoksa amirin insiyatifinde mi?
Aramaya inanamadim

bunu buraya yazana kadar aynisini google a yazsa idin cevabi alacaktin.

ekonomi.haber7.com
  • kurnaz  (01.11.15 11:50:47)
Sorumun cevabi linkte yazmiyor
"Belirlenmis sure". Ucret falan sormadim

  • la noix  (01.11.15 12:11:08)
okudugumuzu anladik mi?

Aynı şekilde vardiyalı çalışmalarda, pazar günü oy kullanma süreleri içerisinde işçilerin oy kullanmasını mümkün kılacak şekilde kendilerine izin verilmesi gerekmektedir.

Örneğin 08:00 16:00 vardiyasında çalışan işçilerin oy kullanabilmeleri için bölümler halinde işe geç gelmeleri veya işten erken çıkmaları sağlanmalıdır. Bu durumdaki işçilerin ücretlerinde de kesintiye gidilemeyecektir.
  • kurnaz  (01.11.15 12:19:31)
hic bir sirket kurali ya da yasa senin anayasal oy verme hakkini elinden alamaz bu kadar basit.

  • kurnaz  (01.11.15 12:20:53)
Ben okudugumu anladim da aramizda 2 kere yazmama ragmen soruyu anlayamanlar var

Daha acik yazayim: 1 saat izinle 3 saat izin amirin insiyatifinde mi? Oy vermek icin izinli olup olmamayi sormuyorum, sureyi soruyorum
  • la noix  (01.11.15 12:23:53)