teknoloji-ebay hangisi daha güvenilir

iphone için battary ve changing tool alacağım. amzonda fiyatlar tuhaf, ebay'de daha uygun. şimdi girdim baktım ve iki satıcı arasında kararsız kaldım

www.ebay.com

ilki çinden ikincisi amerikadan gelecek. amerikadan gelecek olan bana daha yakın ve verdikleri teslim süresi de daha kısa bu yüzden çinden gelecek olana göre daha çabuk gelmesi olası. ancak çinden gelecek olana shipping ödemeyeceğim, bu fiyatları yarı yarıya düşürüyor ancak amerikadan gelecek olan daha fazla satmış ve bu da benim gözümde onu daha güvenilir yapıyor.

ne yapayım sizce? hangisini alsam? teşekkürler şimdiden

amerikadan bisi almistim blizzarddan, shipping ucreti aldigim seyin 3 katiydi :D
bence cini sec.

  • chaotic good  (31.10.15 23:13:42)
Amerikalı çinden alıyor çok büyük ihtimalle :)

  • anonymice  (31.10.15 23:18:42)
8$ shipping var.
doğru, o da muhtemelen ordan alıyor :D bende çinden olanı almayı düşünüyorum ama işte biri +8k adet satmış çinden gelen 71 adet. bu kadar çok fark olması da karıştırdı kafamı biraz. birde buradan sorayım dedim işte.

  • air  (31.10.15 23:31:14)
air,

yapacağın tek şey yorumlara bakmak. Eğer her ikisi de orjinal battery veriyorsa, tercihim çinden yana olur. çindeki çin işi veriyorsa amerikalıyı tercih ederdim.
  • anonymice  (31.10.15 23:35:44)