Adana ya günübirlik gideceğiz, nerelere gidelim?

merhaba,

haftaiçi boş günümüzde sabah gidip akşam dönmelik adana yapacağız, daha önce gitmedim ben, yöresel lezzetleri tadalım, biraz dolaşalım akşam da döneriz diyoruz.

şunu şurda ye, şundan a, şuraya da git diyebileceğiniz yerler var ise tavsiyelere açığım...

benim araştırdığım kadarı ile, havalimanına yakın büyük saat kulesinin oralarda zaten hep bu ciğerciler kebapcılar. ama çok yer var, cik cik ali, birbiçer iyi gibi geldi bana

Sular'da tren istasyonunun onunde fotograf cekin. Gazipasa'daki barlarda kafelerde oturun. Ataturk Caddesi'ni gezin. Firat Doner'den en lezzetli doneri yiyin. Balli muzlu sut icin. Ziyapasa'ya da ugrayin.

Saat kulesi tarihi Adana ilginizi pek cekmeyebilir. Adana henuz turistik bir yer degil. En turistik yeri Tas Kopru olabilir. Harika bir Adana manzarasi gormek isterseniz de Cukurova Universitesi'nde Son Durak ya da Turquaz kafeye gidin.
  • Traveller  (31.10.15 13:24:00)
Kazim bufeye gidip muzlu sut icin
onbasilarda kebap yiyin
bi de eski sevgilimi gorun benim yerime :(
  • condom kurşunu  (31.10.15 14:06:54)
Turistik olsun diye değil de, yemek üzerine gideceğiz aslında :)

  • nucleon  (31.10.15 16:07:20)
akşama doğru ya da akşam vakti dilberler sekisi. güzel manzara var.
kazım büfe mutlaka! olmazsa olmaz.

  • empty man  (31.10.15 16:09:29 ~ 16:09:42)