değiştirdiğiniz alışkanlıklarınız neler?

uzun süredir sürdürdüğünüz ama memnun olmadığınız ya da hayatınızı olumsuz etkilediğini düşündüğünüz hangi alışkanlıklarınızı değiştirdiniz?

kendimden örnek vereyim. detaylara çok fazla takılma ve ayakta işeme alışkanlıklarımı değiştirdim. ya siz?

ayakta işemenin nesi kötü yahu? şimdi bunu sordum, mecbur soruna cevap da vermem gerekecek. kağıtlara dokunmaktan hoşlanmadığım için az kitap okuyordum. böyle olmaz diyerekten üç günde beş günde bir kitap bitirmeye başladım. hala huylanıyorum ama değiyor.

  • ruhen hastayim ben  (30.10.15 22:27:01 ~ 22:27:58)
alarm ertelemeyi alışkanlık haline getirmiştim, öyle ki aylar öncesine kadar, bilinçli olarak, kalkmam gereken saatten en az yarım saat öncesine kadar kuruyodum saatimi. sonra bi haftasonun yatakta dönüp dururken böyle yarı uykulu yarı uyanık geçirdiğim zamanların toplandığında hiç de küçümsenmiycek kadar çok olduğunu düşünüp hemen erteleme seçeneğini kapattım.

  • nickbulmayamuvaffakolamam  (30.10.15 23:17:10)
Kontrol manyaklığımı birkaç senedir düzenli ve kademeli olarak değiştirdim. Artık neredeyse dünya yansa umrumda değil.

+ Yaklaşık 5 senedir beyaz ekmek yemeyi bıraktım, bi gün kısmet olursa ekmek olayını komple rafa kaldırmak da isterim.

+ 3 senedir çay ve kahvede şeker kullanmayı da bıraktım. Gerçekten harika bir his.
  • pandispanya  (30.10.15 23:20:22 ~ 23:34:45)
ekmek yemeyi bıraktım.

  • halitkin  (30.10.15 23:30:24)
futbolu takip ediyordum bıraktım.
abur cubur yemeyi bıraktım. kola vs. bile hiç içmiyorum artık.
ekmek yemiyorum.
  • mr sherlock  (30.10.15 23:40:43 ~ 23:41:22)
sigara içmeyi ve beyaz ekmek yemeyi bıraktım.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (30.10.15 23:45:09)
Çayı şekersiz içiyorum artık

  • regina phalange  (30.10.15 23:46:45)
sigarayı bıraktım

hayatta yaptığım en muhteşem şey bu.
  • kurcalamabozarsin  (30.10.15 23:49:58)
sıcak içeceklerde şeker kullanımını bıraktım.

  • chachachablues  (30.10.15 23:51:03)
hiçbir şey.
yani bıraktığım şeyler oldu ama hiçbirini karar alarak bırakmadım. mesela neskafe içmemeye başladım çünkü gerçek kahve içince tadının bi halta benzemediğini anladım vb

  • mesgul ve huzursuz  (31.10.15 00:13:40)
kuruyemiş
smoothie
bal-kaymak
bisküvi
börek :)
dondurma (ara verdim)
pudding
cookie :(
starbucks
  • [silinmiş]  (31.10.15 00:20:06)
detaylara fazla takılmayı nasıl bırakabildin ya?
çıldıracağım, bırakamıyorum ben.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (31.10.15 04:33:32)