[]

Sabika kaydini Konsolosluk verir mi?

yurtdisinda oturuyorum, sabika kaydi -ya da adli sicil kagidi da deniyor- lazim. bunu konsolosluk verir mi? kac gunde cikar?

telefon ettim acmiyorlar :(


 
  • bordeaux  (30.10.15 13:38:26) 
e-devlet'i dene.


  • gencliginde metalci dovmus hikmet amca  (30.10.15 13:40:53) 
E-devlet'ten alabiliyorsun ve gecerli bir evrak olarak kabul ediliyor


  • x daemon  (30.10.15 13:45:16) 
e-devlet sifresi ptt'den aliniyor anladigim kadariyla. bende yok.


  • gerard  (30.10.15 13:50:57) 
hemen cevaplıyorum. konsolosluklar verir. o gün başvuruya gelmiş vatandaşın sayısına göre 15 dk ile 2-3 saat arası çıkar. eğer uzun sürecekse, e-devlet şifresi isteyebilirsin. konsolosluklar bedava olacak şekilde edevlet şifresi veriyor. onun ile kendin girer alırsın.


  • ayiadam  (30.10.15 13:53:51) 
e devlet sifresini internet bankaciligi üzerinden alabiliyorsun ama her banka olmuyor. is bankasi icin anlatiyorum, internet bireysel giris yaptiktan sonra, üstte seceneklerde e devlet logosu var, tiklarsan e devlete aktariyor ve ordan e-devlet sifresi girilmis gibi islem yapilabiliyor.


  • aynadakiyabanci  (30.10.15 13:59:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.