İsg belgesini almaya değer mi?

Kursuna gideli 2 yıl oldu. Sınava gitme şansım olmamıştı. Geçen yıl hazırlanmadan girdim 55 falan almıştım. Şimdi bizimkiler tekrar zorlayıp duruyorlar belgeyi al diye.

Alanlar iş buluyor mu, belge iş görüyor mu bilmiyorum.

Bilginizi paylaşırsanız sevinirim.

Bir de buna alternatif daha işe yarar sertifika, kurs öneriniz var mı?

bi belgeyle iş mi bulunurmuş?

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (30.10.15 12:44:01)
bu alanda ilerlemeyi düşünen insan için gayet işlevsel bir belge. belge olmadan o alana adım atamıyorsun zaten artık.

  • devilred  (30.10.15 12:46:39)
@eksi sozlukte eksiyen adam

peki ne gerekiyormuş?
  • Gucci  (30.10.15 12:46:43 ~ 12:47:20)
sorumluluğu çok fazla olan bir meslek iş güvenliği uzmanlığı. hapis cezasına kadar. belgeyle iş bulabilirsin tabi ama dediğim gibi çok donanımlı olmadın mı zor da bir meslek. bizim de alma hakkımız var ama ben almıyorum. çünkü değmez. bir osgb'de çalışsan max.2000 verir.

bi firmaya girdiğini düşün hem mesleğini (mühendis olduğunu düşünüyorum) yaparsın hem de madem belgen var iş güvenliği uzmanımız da sen ol diye gazlarlar işi. yapamam da diyemezsin maaşasına pek pek bir zam vermezler. ama ölümlü bir iş kazasında sen güme gidersin.
  • kakao  (30.10.15 13:10:32)
Cv'de güzel gözüksün diye bile alınır. Zaten kursuna gitmişsin almazsan kursa ödediğin para çöpe gidecek. Az biraz çalış da gir al. 2.ye kalırsan sınavdan kursun yanar ama çalışıp gir.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (30.10.15 13:45:04)