Oy ve Ötesi gönüllülüğü ve oy kullanılacak okul sorunu

Pazar günkü seçimlerde Oy ve Ötesi'nden sandık gönüllüsü olacağım. Gönüllü olacağım okul Pendik'te, ben Ataşehir'de oturuyorum ve dolayısıyla orada oyumu kullanacağım. Bina sorumlumuz sabah oyunuzu kullanıp gelebilirsiniz diyor, Oy ve Ötesi'nin kendi eğitimlerinde de sabah 06:45 gibi okulda olmamız gerektiği, daha sonrasında oy kullanacağımız okula gidebileceğimiz anlatılıyor. Deneyimli arkadaşlara sorum şu: Benim bu durumumda hangisi daha uygun? Sabah 08:00'de Ataşehir'de oy kullanıp mı Pendik'e geçeyim, yoksa sabah direk Pendik'e gidip daha uygun bir zamanda mı oyumu kullanmak için gidip geri döneyim?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler. :)

ilk önce oy, ondan sonra ötesi.

  • sonbaharadam  (30.10.15 12:36:03)
sabah oy verip gitmen daha mantıklı. ben de başka okulda oy vereceğim ama aralarındaki mesafe 10 dk olduğu için önce görevli olduğum okula gideceğim. oy verme işlemi başlamadan önce pusulaların sayımı, mühürlenmesi vb gibi işlemleri de takip etmek önemli. ama uzak mesafe olunca gün içinde 1-2 saat ortadan kaybolmamak için sabah vermek daha iyi.

  • make a wish  (30.10.15 12:54:55)
sandıkta görevli olduğunuz için 6.45te orda olmanız gerekir aslında ilk kez görev alacağınız için çeşitli prosedürler falan anlatılır eğer bikaç kez yer değiştirmek yorucu olmayacaksa size, sabah önce pendiğe gidin konuşmalar tanışmalar yapılsın sonra sabah erken saatlerde gidip oyunuzu kullanıp dönün çünkü ülkemizde sanırım bizim aileden başkası sabahın köründe kalkıp oyunu kullanmaya gitmiyo, hem işinizi kalabalıkta bırakmamış olursunuz, hem gittiğiniz yer daha tenha olur yollar boş olur çabucak gider dönersiniz. fazla ertelememenizi söyleyebilirim çünkü oy ve ötesi iyi bi çalışma yapıyo ancak günün ortalarında öyle bi durum oluyo ki açlıktan ölecek oluyosunuz yemek konusu falan biraz aksıyo kalabalık yerdeyseniz oyunuzu kullanmak biraz sıkıntı oluyo, sandığı koruyayım derken sizin oyunuz da kaynamasın.

  • pamuk helvalar cebe  (30.10.15 13:08:42)
06,45te okulda olacağım. @make a wishin dediklerini de takip etmek için. oy verme işlemi 8de başlıyor. o saate doğru oy kullanacağım okula gidip geri geleceğim hemen.

  • zenc  (30.10.15 13:23:51)