Kaçak içki ile ölenler cehennemlik mi

Muhafazakar zihin yapısı ile empati yaparken kafam bu soru yankılandı

Müslüman olarak öldü ve günahı affedilmez ise cehennemde günahının gerektirdiği kadar azap görür.

  • 1adam  (29.10.15 20:07:25 ~ 20:09:13)
Degil. Hatta bazi durumlarda sehit bile sayilabilir.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (29.10.15 20:16:45)
Sonuçta cehennemde kaldıklarından daha uzun süre olacak illa ki, günah pointleri devlete vergi vermedikleri için artacak ??

  • bigfishar  (29.10.15 20:19:15)
sanırım tek bir günaha bakılmıyor totalde günahı sevabından fazlaysa cehennemde cezasını çekip geri cennete alınıyor

  • toua tokuchi  (29.10.15 20:19:26)
@proletarier aller lander vereinigt euch
gerçekten elinde sağlam bir kaynak var mı bu konuda?
Ben ehl-i sünnet vel cemaat itikadına göre söylüyorum bunu.
  • 1adam  (29.10.15 20:19:58)
Ne yazik ki sizin cuzi iradeniz bunu aciklamam icin yeterli degil o yuzden verdigim bilgiyle yetinmelisiniz ey sizi faniler.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (29.10.15 20:34:33)
vallahi şu haberde yer alan videodaki abi ölseydi kesinlikle cennetlik olurdu bence :)) en azından ben tanrı olsam bu kadar sempatik bir adamı cehenneme atmazdım :))

www.radikal.com.tr
  • sfteses  (29.10.15 20:38:04)
Cüzi-i irademizin olduğu kesin ama elindeki verilerin yetersiz ve tutarsız olduğu belli.
Ben zaten soruyu ciddiye aldiğım için cevapladım. yoksa kafadan atma, kişisel şeyler yazamam.

  • 1adam  (29.10.15 20:42:27 ~ 20:43:43)