Yabancı Uyruklu Kişinin Türkiye'de Telefon Kaydı Yaptırması

Yabancı uyruklu ama çalışma izni ile Türkiye'de çalışmakta olan birisi yanında getirdiği telefonu nasıl kaydettirebilir?

Bu arada bu kişi TC vatandaşı birinin adına açılmış bir hattı kullanıyor. (kendi adına hat almak istediğinde banka hesabı vs epey bir şey istediklerinden geldiklerinde öyle bir şey yapmışlar)

Kendi adına faturasız hat alırken sadece pasaport soruyorlar.

  • ambrosia  (29.10.15 16:18:55)
pasaportuyla bir telefon bayisine gidip işlem yaptırıyor ama yabancılar için tek bir numarayla kullanmak üzere açıyorlar..

  • nrmnm  (29.10.15 16:20:22)
>>Kendi adına faturasız hat alırken sadece pasaport soruyorlar.

Doğrudur, hat alırken ben yoktum. Faturalı hat almak istemiş sanırım.

Şu durumda telefonun kaydı ile telefon hattının bir alakası var mı?

Bu telefon Türkiye'de çalışsın diye kayda gidince operatör adı, hat numarası vs soruluyor mu?
  • nop  (29.10.15 16:21:20)
daha dün bi arkadaşıma avea "ülkeye giriş tarihini gösteren belge" sordu. pasaporttaki damga okunmayabiliyormuş. nolur nolmaz uçak bileti falan atmasın ya da geliş tarihini ispatlayan bir belgesi bulunsun. karakoldan da alınabiliyormuş.

  • reavelyn  (29.10.15 16:28:02)
hala ne olacağından emin değilim.

yabancı uyruklu biri telefon kaydı yaptırmaya gittiğinde kendisinden, kendisine ait olduğunu ispatladığı bir hat numarası isteniyor mu yoksa numaram budur demesi yeterli mi?
  • nop  (29.10.15 23:07:38)