[]

açık ameliyatla kıl dönmesi

sanıyorum yara açık bırakılıp iltihapın akması sağlanıyor ama bunda da garanti değil tekrarlamama olayı galiba.
 
z plast mı dediler ameliyat şekline? ben z plast olmuştum. ah ah çok çileli. ama nüksetmiyor.


  • uuth  (28.10.15 12:58:23) 
Şöyle düşün: diğer yöntemde yara olan ve iltihaplı kısmı kesip atıp orayı dikiyorlar, açık yara yönteminde de o dokuyu aynı çürük domatesin çürümüş kısmını bıçakla aldırırsın ya, onun gibi alıp vücudun yavaşça kapatmasını bekliyorlar, bekliyorsun. Ben on yıldır temizim, bu yolla oldum ama adama bir ay boyunca sövdürüyor.

Ben ameliyat olacağım sırada diğer yolla ameliyat olan hastalardan biri de üçüncü kez olmayı bekliyordu.

Özet: açık ameliyat ol, iyileşme süreci zor ama kesin çözüm.
  • yirmisantim  (28.10.15 13:07:34) 
Ne olursa olsun açık olma, kardeşim de 3 ayda kapandı resmen süründü. Askerde 6 ay da kapanmayan adam gördüm her gün hala pansuman oluyordu. Kardeşim yeniden olurum açık olmam bir daha diyordu.


  • grknn  (28.10.15 14:52:34) 
seneler evvel yakalandığım bu şerefsiz hastalık yüzünden önce okullar açılmadan yazın kapalı ameliyat oldum ve daha ilk dönemde tekrarladı. ikinci ameliyatı ise açık oldum. 1-2 ay içerisinde iyileşti, o günden bu yana da tekrarlamadı. açık ameliyat yarası iyileşene kadar çile çekiliyor evet ama ben bir daha bıçak altına yatmak istemezdim.


  • sanat guresi  (28.10.15 23:33:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.