[]

Google'da is bulmak

selam,

benim icin degil bir arkadas icin soruyorum.

icerde calisan tanidik olmasi, cv'yi o tanidik yoluyla ilgili makama ulastirmak google'da is bulabilmek icin (ya da en azindan interview'lara davet edilebilmek icin) ise yariyor mu yoksa hakikaten cok temiz, ahlakli bir recruiting mi yapiyorlar?

google'da calisanlar varsa, fikir bildirebilirse sevinirim?

tesekkurler

 
Google'da çalışmıyorum ama fikrimi yazmak istedim. İşe alımlarda hiç umurunda olduklarını sanmıyorum oradaki çalışanların ne dediğinin. Yani süper kalifiye iki kişi arasından seçim yaparken belki tanıdığı olanın referansı etkili olabilir ama onun dışında cık, müthiş yerlerde eğitim almış olmalı ki girebilsin.


  • i was made for you  (28.10.15 11:03:26 ~ 11:03:53) 
Google Dan biri uzerinden basvuru yaparsan ve ise alinirsan, Google calisanina 3000 dolar civari bi para veriliyor.

Hic yoktan iyidir ama recruiting cok asamali ve farkli kisilerden oldugu icin baya objektif oldugunu dusunuyorum
  • yazmaya da bilirim bir garantisi yok  (28.10.15 11:07:45) 
task nedir? live programming kisminda istedigi gerceklesmedi arkadasimin. giremedi. birkac asama var, kimi tanidiginin cok etki yaratacagini düsünmüyorum.


  • aynadakiyabanci  (28.10.15 11:12:32) 
google calisaninin cv vermesinin degerlendirmeye alinmada etkisi vardir. diger asamalarda fark ettirecegini zannetmiyorum. Google'da calisan birisi orada calisma potansiyeli olmayan birini tavsiye etmez ortami ve beklentileri bildigi icin.


  • oshamahue  (28.10.15 11:31:07) 
isterse dünyanın en kurumsal şirketi olsun, tanıdık varsa işin çok daha kolay.


  • sckxyss  (28.10.15 11:56:37) 
mulakata buyuk ihtimal cagrilir ama ise girmede etkisi 0. sans faktoru daha etkilidir ondan. ama tanimadigi birinin sirf arkadasimin arkadasi diye cv verecegini sanmiyorum cunku o kisi hakkinda bir seyler yazmasi bekleniyor sanirim.


  • bir varmis bir yokmus  (28.10.15 12:31:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.