astigmat yerine miyop lensin numarasını yükseltmek doğru mu?

her iki göz 1.75 miyop 1.25 astigmat. toric lense alışamadığım için uzun süredir yalnızca 1.75 miyop lens kullanıyordum görüş mükemmel olmasa da tatminkardı. son muayenede farklı bir doktora gittim ve astigmatı da bir miktar karşılaması için 1.75 yerine 2 derece miyop lens önerdi ve de bir deneme lensi verdi. bir aydan fazladır kullanıyorum herhangi bir sorun yok görüş bir miktar daha iyi gibi. ama yeni lens alma aşamasındayım ve 1.75 göz için 2 derece lens kullanmak uzun vadede sorun çıkartır mı bilemedim.

var mıdır tecrübeniz veya bilginiz?

torik lense alışmak zorundasın :) 0.25 - 0.50 gibi oranlar tolare edilebiliyor ama 1.25 gibi bir oran baş ağrısından başka bir şey yapmaz. gözünüz mevcut lense alışmak için odak ayarı yapmaktan sizin gözlerinizi bir kısıp bir açmanızdan allak bullak olur, göz-baş ağrısı yapar.

uygun torik lensi bulduğunuz anda dünya varmış diyeceksiniz, bir anda ultra HD yayına geçmiş gibi olacak :) yaklaşık 10 senedir torik lens kullanıyorum, ilk başlarda 0.50 oran tolare dilmek için biraz daha yüksek miyap kullanıyordum, şuan biri .075, diğer 1.25 astigmatım var , ayrıca miyopta var :)
  • janavarorion  (27.10.15 16:25:49)
Toric lensin astigmatını düşük almak da işe yarayabilir. Astigmat derecesi arttıkça rahatsızlık hissi artıyor. .0.50 astigmatlı deneyebilirsin ama garanti değil yine de

  • roe  (27.10.15 16:48:20)
Bi gozum 1.25 astigmat, oteki 2.25 astigmat.
Ikisinde de miyop var.
Dogru torik lensi bulmalisib jana nin dedigi gibi.

Acuvue, airoptix dene.
Bausch&lomb tavsiye etmiyorum ama deneyebilirsin. Doktorundan birkac lensin deneme lensini iste.
Istanbuldaysan kudret gozdeki doktorlar deneme lensi konusunda sikinti cikarmiyolar, ben istemeden verdi doktor, bausch&lomb denemissin, acuvue denemissin, airoptix kullaniyorsin. Bunu da bir dene diye ama markasini unuttum. O da baya rahatti
  • kuehles blondes  (27.10.15 16:49:23)