Korkunçlu soru (Edit: Sevim koş! Kontrastlı caps eklendi!)

Önceki duyurumda çekinmiştim ama şimdi açıkça soruyorum; benim gözüm ne renk? Açık kahverengi mi, ela mı?

Korkunçlu foto: i.hizliresim.com

Edit: Sonradan eklediğim caps'leri kaldırdım.

Hey misbon. kahveli, karamelli.

  • [silinmiş]  (27.10.15 05:50:56 ~ 06:53:31)
Kahve

  • la noix  (27.10.15 06:19:47)
ikisi de bence :) kahve ve ela ying yang gibi birbirine karışmış; ama gözler yakıyor..

  • redeath  (27.10.15 06:56:49)
ela. çok net heterokromi var. dağılın. ;_;

  • shotgunwoman  (27.10.15 07:11:34)
Ela. Keske benim de olsa :/

  • alperz  (27.10.15 07:44:45)
Ela. Renk geçişi var, koyu karamelden yeşile geçiyor.
Güzel bakıyorsun tatlı kız :)

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (27.10.15 08:05:20)
Kahverengi ama güneşe çıkınca ela oluyor.

  • angelus  (27.10.15 09:54:08)
benim göz rengim de aynısı. ışıklı ortamda ela oluyor, loş ortamda kahverengi. ama sonuç olarak kahve diyorum. ela gözlerde ortadaki kahverengi kısım daha açık oluyor.

  • peggy  (27.10.15 09:58:01)
aha! yillardir yasadigim ikilem. yani ikilem degil, ben ela diyorum ama arkadaslarin cogusu kahve diyor. kahve diyenlerle gorusmeyi kestim jhfdsajkldfhakjlsdh

  • jimicik  (27.10.15 11:22:42)
fotoğraf flu göz kahverengi
kirpikler uzun, cilt sağlıklı
kaş biraz fazla gibi.
  • nedendir bilinmez  (27.10.15 11:35:41)
Herkese teşekkür ederim. Peki şimdi ne renk? Halen kahve mi der kahve diyenler? Bir başka deyişle: Göz rengimin ela olduğunu belirtirsem zorlamış olur muyum?

i.hizliresim.com
  • whimsical  (27.10.15 12:02:56)
Senin göz rengin kahverengi, buna alış lütfen.

  • angelus  (27.10.15 12:06:41)
@angelus
Alışamadığımdan değil. Saç rengi, göz rengi, boy, kilo gibi özelliklerin ön planda olduğu bir CV'ye yazıcam, o yüzden zorluyorum. :) Kahverengi yazarsam gayet haresiz maresiz düz kahverengi göz gelecek akla. Beni tanıyanların kimisi ela diyor kimisi açık kahve kimisi bal; ondan "Ela yazsam olur mu ki" diye düşündüm, ama görünce de "E ela değil ki gözlerin" demesinler sonra, utanırım.

Ela? :D
  • whimsical  (27.10.15 12:13:30 ~ 12:14:54)
yaz gitsin :)

  • sta  (27.10.15 12:16:51)
bi an benim gözüm zannettim:) ben kahverengi diyorum.
dediğim gibi elalar biraz daha açık oluyor, onlar ışıkta direkt yeşil oluyor zaten.

saç, göz rengi gibi şeylerin önemli olduğu bir yere başvuruyorsan "açık kahverengi" yaz, sonra aynen "e hani elaydı" diyebilirler.
  • peggy  (27.10.15 12:19:16)
bir de şurada göz rengini öne çıkaracak makyaj önerileri var:
tr.pinterest.com

göz makyajı bayağı etkiliyor öne çıkan göz rengini.
  • peggy  (27.10.15 12:27:32)
Benimkiyle ayni renk, kahverengi.

  • stavro  (27.10.15 12:28:01)
bu göz ela değilse bütün ela gözlülerin ayaklanması lazım.

ela bacım bu sen bakma kahve diyenlere. onlar starbucks kahvecisi.
  • eeb  (27.10.15 12:43:45)
benimkiler ışık yoğunluğuna göre mavi yada yeşil oluyor. çok şeyapmamak lazım

  • Absinthe75c  (27.10.15 12:48:08)
en doğru yorumu shotgunwoman yapmış.

  • battal gemalmaz  (27.10.15 12:58:00)
göz rengi ela. nokta.

  • gece lampulu  (27.10.15 13:01:51)
ela kelimesi ala dan geliyor. yani tek renk olmayan göz için kullanılıyor.
eski sözlüklerde;
"sarıya çalar kestane rengi" (tdk 1945 baskısı) ve
" açık gök, açık mavi, kahverengi - yeşil karışımı: ela göz (çakır ela: kül rengine bakar mavi göz)" (muharrem ergin) şeklinde tanımlanıyor.
burada da aynı şeyi anlatmış:
tr.wikipedia.org

yani; sen ela gözlüsün. ela yaz, değilsin diyenlere kanıtları gösterirsin, o da mı zor :)
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (27.10.15 13:08:14)
@hayat aklini konusacak bir filozof uret
Aslında bu wiki linkine bakınca gözümün "kehribar"a uygun olduğunu düşündüm, ama herhalde kehribar yazarsam bana gülerler. :D

Edit: Google'da "amber eyes" diye aratınca da bayağı bayağı sarı göz çıktı. asdfghjgfd Değilmişim. Tamam, ela. :)
  • whimsical  (27.10.15 13:14:09 ~ 13:16:30)
kahverengi yahu.
arkadaşlar ela göz görmediniz galiba hiç ya da dayak yemediniz.

  • Alt4y  (27.10.15 13:19:46)
Göz doktoruna mı gitsem? asdfhgf

  • whimsical  (27.10.15 13:20:22)
Haha, benim de gözüm benzer renk. Ben genelde kahverengi diyorum. Sonra arkadaşlarım yok ela diyorlar. Ben o gazla ela diyince biri çıkıp, ne elası, bal gibi kahverengi deyip beni kendime getiriyor.

  • SiyamkedisiZorro  (27.10.15 13:41:07)
gozlerinin altina siyah kalem surme :)
kahverengi diyorum ben, cift renk var ama cok belli degil, kahve renk daha baskin.

  • chaotic good  (27.10.15 13:44:32 ~ 13:49:18)
@konuşma ben konuşuyorum
Fotoğrafları flaşla çekmedim, hepsi iPhone 5'in ön kamerasıyla flaşsız çekildi. O yüzden bu kadar dandikler zaten. Flular, parazitliler. Ağlayınca gözlerim yemyeşil oluyor ayrıca. :)

  • whimsical  (27.10.15 14:02:48 ~ 14:04:45)
kahverengi, ama ortamda ela desen kimse aa bu kahve demez. zaten çevremde gözü kahverengi olan kimle göz rengi konusu açılsa göz rengim ela diyor. kahverenginin gizli adı bile olabilir ela.

  • kuzey li  (27.10.15 14:19:07)
Öncelikle ne tatlış gözün varmış +1

Sonralıkla, benim gözlerim de böyle. Açık kahve ve içinde yeşil damlalar var. Bal rengi diyen var, kahve diyen var, ben "hah renkli gözlü sanıyor kendini dürrük" demesinler diye sorarlarsa kahve diyorum. Ama seninkinin yeşili daha belirgin. Bence sen ela diyebilirsin.
  • yirmisantim  (27.10.15 14:30:51)
cv'ye ela yaz geç işte, sıkıntı yapmana gerek yok. zaten öyle ela diyenlerin büyük bir kısmı kahverengi. millet kendisine yakıştıramıyor kahverengini. hayır siyah saçlısın aynı zamanda, kumral filan olsan hadi zorlayalım ela çıkar belki.
sen dediğim gibi yapıştır ela diye cv'ne geç. ancak kahve olduğunu da aklından çıkarma.
ne la bu kahve diyen çıkarsa da 'ışıktan oluyor böyle hep .s.s' der geçersin. radyoaktif ışımaya maruz kalınca yeşil oluyor diye eklersin :D
  • air  (27.10.15 14:38:14)
@air
Gerçek saç rengim siyah değil, küllü kahverengi. Kaşımdan da anlayabilirsin.

  • whimsical  (27.10.15 14:45:34)
tamam hadi ela olsun icin rahat etmeyecek :D

  • chaotic good  (31.10.15 12:47:53)
@chaotic good
"tamam hadi ela olsun" deyince çok rahat etti sanki. :D

  • whimsical  (31.10.15 12:55:34)
ela falan değil.

elalarını elalarını..

www.youtube.com
  • [silinmiş]  (31.10.15 13:05:45)
göz kahverengi, ışıka tutunca kahvesi biraz açılıyor o kadar.

ela gözün renk geçişi ışıksız ortamda da görülür ve ışıklı oamda kahvesi yok denecek kadar azalır.

ahah benim öyle çünkü!

ela göz budur,
www.harbiforum.net
  • peace.on  (31.10.15 13:07:01)
@peace on
Ben bu göze yeşil diyorum, yeşil göz ne o zaman? Kafam iyice karıştı.

  • whimsical  (31.10.15 13:20:00)
yeşil göz budur;
sarashealthviews.files.wordpress.com

aradaki farkı görebiliyorsunuz değil mi?

yeşil göz bulmak kolay mı ya??
  • peace.on  (31.10.15 14:12:06)
Bu göz de yeşil değil mavi yeşil karışımı.

  • whimsical  (31.10.15 14:14:23 ~ 14:15:43)
mavi mi!!!

yuh ya :D

bu ne o zaman?
img03.deviantart.net
  • peace.on  (31.10.15 14:15:40)
Bu da masmavi göz. :) Gök mavisi. Tek ton değil ki göz renkleri. Öncekini mavi yeşil karışımı diye düzelttim.

  • whimsical  (31.10.15 14:16:31)
"ifşa hali" diye bir şey demedim, "flaşlı hali" dedim. hayır uyuşturucu kullanmıyorum, hiç kullanmadım, kullanmam da. saçmalama istersen. kırpılmış fotodan nasıl böyle bir yargıya vardın? sen mi uyuşturucu kullanıyorsun acaba? asdfdsdfg

  • whimsical  (31.10.15 14:28:15)
ela.

  • klar  (31.10.15 14:32:14)
Şu göz ne renk sence?

i.hizliresim.com
  • peace.on  (31.10.15 14:33:01)
@peace on
Yeşil.

  • whimsical  (31.10.15 14:38:02)
O göz benim gözüm :D

Hayatım boyunca bana "senin gözlerin yeşil" diyen olmadı. Herkes ela dedi istisnasız.
  • peace.on  (31.10.15 14:39:52)
Kıskanmışlardır. Yeşil senin gözün.

  • whimsical  (31.10.15 14:40:27)
senin gözüne bal rengi diyebiliriz belki, elanın bir alt grubu oluyor. ya da kahve ela falan diyebilirsin belki, düz ela dersen yeşilimsi bişi algılıyor insanlar genelde, ondan diyorum. benim annemle babamın gözleri seninki gibi, direkt kahve deyip geçiyorlar. ama sen cv'ne çok detaya inecek şekilde yazmak zorundaysan, kahve ela falan de, baz rengin kahve olduğu anlaşılsın.

edit: bu arada nazar boncuğu felan tak, gözlerin tatlış cidden <insert here a kocaman maşallah>
  • pasp  (31.10.15 14:44:09 ~ 20:14:46)
Ya evet illa ela olmak zorunda değilsin, senin gözlerin de güzel :D

  • peace.on  (31.10.15 14:48:06)
@pasp
Senin gözler tam, tartışmasız ela evet. :)

  • whimsical  (31.10.15 14:50:50)
pasp, o kaşlar ne öyle :)

bal rengi falan da değil, bildiğin kahve gençler.

o zaman bundan sonra benimki de ela. cv'me yazcam. yay <3
  • [silinmiş]  (31.10.15 14:53:12)
tişkür ederim. ^_^ de bana yeşil ya da MAVİ diyen oldu. hadi insanlar ela ile yeşili karıştırabiliyorlar -ki yeşil diyen bir kişi oldu, salaklığına veriyorum.... DA MAVİ NE LAN?! ama yok, ela yani benimki, biliyorum. maviyi diyen arkadaş da sarhoş değil bişey kullanmamış, duble salak herhalde XD

bence direkt buradan bak, en güzeli burada: tr.wikipedia.org
  • pasp  (31.10.15 14:56:55)
maşallahı var.

  • [silinmiş]  (31.10.15 15:02:44)
senin gözler pempe diyor ve konuyu kitliyorum.

pempeyi sever qızlar.
  • anonymice  (31.10.15 15:07:04)
aynı renk duruyor, açık kahve işte :)

  • peace.on  (31.10.15 15:28:58)
aman neyse bir de saç rengi tartışmayalım burda o konuda iddialı değilimdir.

bu arada güzel kızmışsın söylemeden edemiyceeem :D
  • peace.on  (31.10.15 15:36:48 ~ 15:37:02)
arkadaslar, kadinlarla renk kavgasi yapmayin.
ben bu duyurudan bunu anladim.
pes ediyorum alskdaskl
  • chaotic good  (31.10.15 15:39:07)
@chaotic good
Hayrola, erkek mi oldun? :D

  • whimsical  (31.10.15 15:41:20)
benim cinsiyetim yok :D
internette yasiyorum ben, yokum aslinda.

  • chaotic good  (31.10.15 15:42:36)
Neyse, ben açık kahverengi yazmaya karar verdim. "Ayol ela senin gözlerin" derslerse "Mersi şekerim, ama değil kahverengi" derim. asdfgfds

  • whimsical  (31.10.15 16:03:44)