[]

oha raspberry diye bişey varmış

bunu kullanan var mı? nasıldır sizce? oyun vs kaldırır mı?
çook iyiymiş ya!! 
Uzun süredir var. kendisi gibi bir rakibi daha vardı adini unuttum. oyunlar icin değil de elektronik ve kod gelistirmeyle uğraşanlar için düşünülmüş.


  • 1adam  (26.10.15 22:40:24) 
internette dolaşayım tv ye bağlayıp monitör yapayım falan hikayesi olabilir mi? birde şunu merak ettim kablolu internet kullanabilir miyiz wifi yerine


  • gündüz m  (26.10.15 22:43:07) 
valla rasperry süper, oyun çok kaldırmaz da, ben de almayı düşünüyorum takılmak için.


  • eksi sozlukte eksiyen adam  (26.10.15 22:46:28) 
Oyun kaldırmaz. O boyutlarda bilgisayarlar var eğer oyun için araştırıyorsanız. O tip projelerde insanların beklentisi Quake oynatmasıdır. :) Onu oynatıyor sadece.


  • gunde 3 litre kola icen adam  (26.10.15 22:59:02) 
  • teritori  (26.10.15 22:59:42) 
gta 5 felan oynamayi beklemiyosun dimi osuruk kadar aletle? :D
steam machine gibi zimbirtilar var oyun icin alacaksan, bunun amaci o degil.

  • chaotic good  (26.10.15 23:01:47) 
kucuk lcd ekran baglayip minecraft fln oynuyanlari gormustum.
retro pi adi altinda eski oyunlari oynayip maziye gidebilirsin.
asterisk yukleyip telefon sunucusu yapabilirsin, bu seni acmaz sanirim sirketler icin daha cok.
media server yapiyorlar televizyona bagliyor.
proxy server yapan var.
proje cok vallahi, portatif bilgisayar iste.
beaglebone diye de baska benzeri var, donanimlari farklidir sanirim.
  • jedilance  (26.10.15 23:03:43) 
oyun kaldırır ama openGL 2.0 oyunları kaldırır oda kısıtlı oyunlar için, sürekli texture yenileyen çizim yapan oyunları kaldırmaz yani.

ekran büyüdükçe çizim performansı sürünüyor, küçük ekranlar ile sorun yok.

banana pi de var, aslında open hardware diye aratırsan pek çok özgür cihaz bulabilirsin hatta çinde falan istediğin gibi donanımı tasarlayıp üreten firmalar var.
  • selam  (31.10.15 15:29:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.