Beyin mrı

Merhabalar.

Babamın ilaçlı beyin mr sonucu bugün aldım. İlk mr sonucunda haziran ayında yaklaşık 10 tane tümör vardı hepsinin boyutuna kadar yazıyordu. Bu sonuçta yazmamışlar. Doktor gerileme var dedi fazla konuşamadım bt raporunuda alıp gel dedi.

Şimdi bu sonuç ne demek istiyor bilenler yardımcı olursa çok sevinirim.

i.hizliresim.com

Ekleme: temmuz başında 5 gün palyatif amaçlı radyoterapi aldı.

  • nevsenev  (26.10.15 22:29:08)
muhtemelen diffüzyon mr denilen beyindeki kan dolaşımını gösteren bir çekim olmuş bu. Damardan verilen ilaç bazı yerlerde görüntülenmiş ( bu da çok istenen bir durum değildir.)

Çok geçmiş olsun.
  • alcapon  (26.10.15 22:41:45)
eski ve yeni görüntüler karşılaştırılarak gerilemeye karar veriliyor. Raporda bu karşılaştırmanın sonucu yok, dr kendi bakmış görüntülere. Raporda kanlanmada sıkıntı olan alanlar var, tümör yayilmasi ya da damarlarla ilgili bir sorun olabilir, hastanın mevcut bulgulariyla ve durumu ile goruntulemelerinin birlikte degerlendirilmesi uygun görülmüş. Geçmiş olsun

  • fallopian  (26.10.15 22:47:40)
hocam mri doktor tarafından görüldü ve gerileme var dendi ise sorun yok. bu rapor anlamsız. radyolog doktora gördükleri ile ilgili tümör yayılması ya da kan akımı azalması olabileceğini söylemiş, doktor bakmış ve olmadığını söylüyor. genelde bu tanımlamalar standarttır, yani sizin durumunuzla hiç alakası yok değildir ama standarttır işte. bt'yi al git. O zaman doktor daha detaylı bilgilendirir.

  • siyahbeyazfotograf  (27.10.15 01:45:05)