belçika için?

iki haftalık belçika tatili düşünüyorum tarihler şubattan sonra gibi olacak,
çevre ülkelere girip çıkılabilecek tabiki trenle ulaşım.
min ne kadar cebimizde olmalı?
paris e lüksemburg a falan gideceğiz
nerelere kesin gitmeliyiz?
şuraya gitmeden gelme denilen yerler?

öncelikle cepte min ne kadar olmalı?

kesin gidilecek yer brugge. belçika içi ulaşım hayli ucuz. ben gittiğimde 50 euroya 10 binişlik tren bileti alabiliyordun. şimdi baktım hala 51e alabiliyormuşsun. bu ülkelerde enflasyon yok mu yahu :)
www.belgianrail.be
ancak çevre ülkelere ulaşım biraz pahalı. özellikle paris'e gidiş çok pahalıydı diye hatırlıyorum.
2 hafta gittiğine göre gent ve lille'i de pas geçmemeni öneririm. öğrenciler evlerine gittiği için gent'in haftasonu sakin oluyormuş, haftaiçini denk getirmeye çalış.
  • hayley williams ile evlenecek genc  (26.10.15 21:52:51)
E peki çevre ülkelere tren biletini hangi firmadan almalıyız? Hafta içı Gent zor olabilir ama tek gidebilirim sanırım

  • indescribable  (26.10.15 22:04:10)
amsterdam olabilir

  • bir varmis bir yokmus  (26.10.15 22:56:48)
Kesinlikle gitme diyebileceğim yer Brüksel. Ama gideceksin biliyorum :D Avrupada en sevmediğim yer.
Güzel ama artık çok popüler olduğundan turistten adım atılmıyor Bruggede.
Gent iyi.
Belçikadaysan eğer Fransa ve Hollanda dibinde dolayısıyla Parise falan gidecekmişsin zaten ama kesin Amsterdama geç 3saatte falan otobüsle gidersin Belçikadan aradaki farkı anlarsın :).
  • qazaqwsx  (26.10.15 23:00:51)
vakit sorun olmazsa şehirler arası ulaşımı blablacar ile yapmanızı tavsiye ederim, hem çok ucuz oluyor, hemde eğlenceli

  • tss  (26.10.15 23:02:52)
Henüz gidiş tarihim belli değil orada arkadaşım var işte 2 haftalık tatil yapayım istedim. Tren ucuz dedi iyi tamam dedim de işte o hafta ici çalışıyor olacak ve hafta ici ben tek dolasacsgim elimde harita swarm gibi bişeyim ama yine de ne bileyim en gereksiz yerlere de gitmek istemem
Blablacar diyorsun ama ben ona güvenemem ki

  • indescribable  (26.10.15 23:06:31)
para miktari ne kadar gider guncel olarak bilmedigimden katkida bulunamayacagim.
belcika icinde brugge'e git, kis ayinda oyle her yer turist olmaz, kar yagarsa ayri bir guzel olacagini dusunuyorum.
bruksel'e de git gor, gayet guzel sehir, kisin olur mu bilmem ama bit pazarina git.
ben antwerp'i ghent'ten daha cok sevmistim. mimarisi daha hosuma gitmisti.
belcika ici tren pass var 1 haftalik, 2 kisi icin 50 eur civari mi neydi, onla alinca acayip uygun oluyor, tek tek sefer almak pahaliya cikiyor.

blablacar yapacaksan telefon lazim olabiliyor, surucuyle bulusmak dert cunku, bazilari kabul etmiyor sana ulasamayacagi telefon olmayinca.

otobus iyi bir alternatif olabilir uzun mesafeler icin, eurolines, flixbus, meinfernbus falan var mi bak istedigin rotalarda.
paris'e kesin git imkan varsa.
luxemburg biraz alternatif kalabilir, zamanin ve paran varsa degerlendirebilirsin ama ilk onceligin olmasin bence.

icki icen birisiysen belcika nimet gercekten cok guzel yapiyorlar, cesit cesit muhakkak dene, marketlerde daha ucuz

gittigin cafelerden barlardan bardak altlarini toplamak guzel bir koleksiyon olusturabilir. ben 5 gunde 30-35 topladim sanirim guzel bir hatira.

hollandaya gecebilirsin, amsterdam parisle ayni mesafede sayilir, ikiside yakin degil gerci.
  • jedilance  (26.10.15 23:21:35)
ben fransa'da kullandım bir çok kez hiç sorun yaşamadım, sürücüleri yorumlara ve puanlarına göre seçersen için daha rahat edebilir. trene bir sürü para vermeyi göze almıyorsan, avrupanın saçma otobüslerinden çok daha iyi blablacar.

  • tss  (26.10.15 23:23:37)
Su bloga bakmani tavsiye ederim
tainotrails.com

  • bir varmis bir yokmus  (27.10.15 12:32:37)