İş görüşmesinde alınan maaşı fazla söylemek

Özellikle kurumsal firmalar araştırıyor mu, şu an çalıştığım şirketi arayıp "bu adam ne kadar alıyor sizde?" diye sorarlar mı?

Kimse arayip sormaz.

  • stavro  (26.10.15 09:05:14)
Arayıp araştırmaz da o firmada o görev için bir maaş aralığı vardır, onu bilirler.

  • SiyamkedisiZorro  (26.10.15 09:05:57)
hımm ok o zaman. 300 tl fazla söyledim de yalanımız ortaya çıkmasın kanka

  • merak ediyorum  (26.10.15 09:14:29)
Çalıştığın firmanın söylememesi lazım zaten.
İyi o zaman birisi arasın, böyle böyle maaşımızı herkes öğrenebilir.

  • amarat  (26.10.15 09:15:53)
Kontrol edemezler..
Ama kurumsal firmadan kurumsal firmaya geçiş oluyorsa, bir önceki firma tüm maaşı yasal yollarla ödüyorsa, bir şekilde ortaya çıkabilir.
SSK dökümü mü ne istiyolardı, orada alınan maaş brüt olarak gözükür.
Gerçi ben de zamanında mevcut maaşıma oldukça fazla söylemiştim.
Bu dökümü istediler işe giriş belgeleri arasında, "bugün yarın" diye diye 2 sene teslim etmedim sorna başka işe geçtim zaten..
  • quaker  (26.10.15 09:47:04)
SGK'nın sayfasında online olarak görünüyor (hizmet dökümü) ancak o anki işveren bir önceki işverine ait kayıtları göremiyorsa bilemem.

  • zombi  (26.10.15 09:53:57)
Önceki maaşını soran adamın "demek ki bu bu kadarına da razı" diyip daha az teklif etmekten başka bir gayesi yok. O yüzden ver coşkuyu

  • her giriste sifresini unutan adam  (26.10.15 10:05:15)
size söyledigim maas degil gelirimdi, ek olarak bos zamanlarimda net üzerinden freelance birkac sey yapiyorum der gecersin geri dönüsü olursa.

  • aynadakiyabanci  (26.10.15 10:12:07)
maas + 300 prim dersin

  • emrahday  (26.10.15 10:23:12)
ssk dökümünü e devlet dışında hiç bir yerden alamazsınız.

Öncesinde esgm diye bir sayfada vardı ama artık o da kapalı.
  • amarat  (26.10.15 12:49:59)
olurda iş olursa, işe giriş evraklarında son maaş bordrosu isteyen yerler var, patlarsın.

şu an çalıştığın yer kurumsal değilse, ücreti elden alıyoruz diyebilirsin ama öbür türlü ortaya çıkar.
  • benaslinda  (26.10.15 13:01:09)
Bizim ülkemizde IK'lar adam değerlendirmeyi bilmedikleri için önceki işyerinde aldığınız maaş genelde iyi referansdır.Bu yüzden mümkün olduğunca eski maaşınızı fazla söyleyin.
Ortaya çıkarsa ilave ödemeleri de ekledim aylık ortalamaya dersiniz.Salla gitsin

  • turkuaz  (26.10.15 13:21:50)