İhalede “Kapalı Teklif Usulü” artırma

Merhabalar

Taşınmaz satışı için İhale Kanunu’nun 36. maddesi uyarınca “Kapalı Teklif Usulü” artırma ile yapılacakmış.

Bu maddelere baktığım zaman kapalı teklif usulü artırma yok aşağıdakiler var.

a) Kapalı teklif usulü,
b) Belli istekliler arasında kapalı teklif usulü,
c) Açık teklif usulü,
d) Pazarlık usulü,
e) Yarışma usulü.

Bu ihale nasıl yapılır? İlk kapalı teklifler verilecek ve artıran var mı diye mi sorulacak? Böyle bir ihalede nasıl bir strateji izlenebilir? Örn. Muhammen bedel 150 bin tl belirlenmiş.

150bin min bedel.

sen 250bin verirsin
sonra teklifler okunur en yüksek 2 teklifi veren arasında ya tekrar kapalı zarf usulü tur döner
ya da açık teklife geçip açık arttırma şeklinde gider ki genelde de bu şekilde olur.
  • croswell  (26.10.15 08:32:41)