Kedide kusma

Merhaba 3.5 yaşındaki kısır erkek kedim geçen hafta öksürmeye başladı. Bu arada kendisi çok iştahlı dünyaları yiyor.

Geçen gün kucağımda uyurken, üşütmüş olma ihtimaline karşı kombiyi de çalıştırmıştım, sıcaktan olduğunu düşündüm kakasını yaptı biraz kucağıma, sonra hemen panikleyip tuvalete koştu.

Ertesi gün sabah kalktığımda salona kakasını yapmıştı, tam ishal değil ama sulu.

Bugün de akşam mide suyu kustu ama sonra 15 dk kadar oynayıp yattı. Keyfi yerinde görünüyor, öksürük 2 gün önce bitti ama bu kakasını tutamama ve kusma durumu başladı. Bir kez oldu bu da her durumda veterinere koşmak istemiyorum saçma sapan şeyler yapıyorlar bilmeden hayvana. Bir süre daha evde sıcak tutsam, mamasını mı değiştirsem, kedi otu fln getirsem nasıl olur ya da vitamin versem. Ne kadar beklemeliyim sizce.

Bu arada migrosun ıslak mama kampanyasından geçen hafta baya yedi. Onun da etkisi olabilir diye acele etmek istemiyorum.

muhtemelen asidoz olmuş hayvanın. mama kutularının arkasındaki yazıyı incele asit içeriğine bak varsa ph kontrolü yap. internetten salin nasıl hazırlanır diye arat, hazırla içir biraz. bişeyciği kalmaz.

  • siyahbeyazfotograf  (25.10.15 23:26:09)
Teşekkürler, asit durumu benim de aklıma geldi karbonatlı su içirdim biraz midesi toplasın diye bakalım, bekliyorum o halde bir kaç gün daha.

  • maymuncuq  (25.10.15 23:45:22)